Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka EUMENIA BABY NOVA EU 350

02 Gru 2007 23:09 4191 7
  • Poziom 10  
    Kupilem uzywana pralke.
    Pralka działa z jednym problemem.
    gdy ustawie w programach A klawisz na 1 pralka pierze w nieskonczonosc! Nie przechodzi do płukania. Dopiero po przyspieszeniu klawiszem "C" pralka przechodzi do plukania i normalnie konczy pranie!
    Gdy ustawie w programach A klawisz na 2 pralka przechodzi caly cykl bez problemu.

Prosze o pomoc, co może być uszkodzone!

Na forum elektroda dostepne sa schematy oraz instrukcja obslugi tej pralki!

Pozdrawiam W.
  • Poziom 28  
    Zapoznaj się z instrukcja obsługi - nie pamietam dokładnie- ale rozwiazanie problemu może wynikać z niewłasciwej obsługi polegajacej na korzystaniu z klawisza, który daje nie pasujace DO OCZEKIWAŃ zachowanie pralki- jesli dobrze pamietam ten programator ma dwa silniczki!- więc ktos przewidział jej zachowanie w połączeniu ze stanem przycisków- a przełacznik jest dość skomplilowany- może tez jest coś z nim nie tak.
  • Poziom 10  
    To jest druga taka moja pralka (stara sie zepsuła i kupilismy druga taka sama, bo tylko taka pasuje nam pod umywalke!) W starej po ustawieniu na 1 wszystko dzialalo bez zarzutu! A ta po ustawieniu na 1 pierze w nieskonczonosc!? Prosze o pomoc! ewentualnie od czego zaczac sprawdzac ???
  • Poziom 10  
    Może przyczyną jest złe uruchamianie...

"Start
    Połączenie funkcji regulatora temperatury i wyłącznika zapobiega praniu w temperaturze ustawionej w poprzednim programie. Temperaturę ustawia się przy każdym włączeniu pralki. Regulator temperatury powinien być w pozycji 0. Aby uruchomić pralkę, należy ustawić regulator w pozycji 2 sec i zatrzymać się. Po upływie 2 sekund ustawić żądaną temperaturę i pralka zostaje uruchomiona.

Uwaga! Uruchomienie pralki jest sygnalizowane przez zapalenie się lampek. Niezbędne jest zatrzymanie na 2 sekundy w pozycji 2 sec, a następnie ustawienie właściwej temperatury."
  • Poziom 10  
    Zawsze tak robimy ze wlaczamy "poprzez" 2 sek! Poprzednia pralka dzialala bez zarzutu i nie bylo z uruchamianiem nigdy problemu, ale po 15 latach spalil sie silnik! Poprzednia włączalismy normalnie i zawsze dobrze prała! A po kupnie tej tylko program "1" nie dziala, jednak jest on podstawa w tej pralce!
  • Poziom 28  
    Zamień programator-przełożyć masz skad i wtedy sie wyjasni czy to programator-jak piszesz obie sa takie same wiec sie wyjaśni.
  • Poziom 10  
    Być może to programator ale nie sądzę skoro jest opcja że pralka w innych ustawieniach działa prawidłowo....stawiałbym na to że pranie trwa w nieskończoność ponieważ w obwodzie odpowiedzialnym za temperaturę wody jest coś nie tak- grzałka, czujnik temperatury, regulator- na tym proponuję się skupić i sprawdzić te elementy.
    na 1-nce jest pranie w szerokim zakresie temperatur wody łącznie z gotowaniem dlatego takie moje wnioski.
    Sprawdź również sam przełącznik być może w nim coś jest nie tak....chodzi mi o przełącznik '1'
  • Poziom 2  
    Witam,
    Wiem ze minęło kilka lat :) ale mam dokładnie ten sam problem, czy coś sie wyjaśniło, udało naprawić?