Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do subwoofera (2xGDN20/80/2)

02 Gru 2007 23:19 1359 11
  • Poziom 12  
    Witam

Jaki będzie najlepszy wzmacniacz do subwoofera opartego na dwóch głośnikach tonsil 20/80/2. Jaki typ skrzyni będzie najlepiej zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    temat oklepany jak i przetwornik. jesli klasycznie czyli br to 70 l i strojenie 35 hz. wzmacniacz 2x100 pozwoli zapanować nad tymi głośniczkami
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    ale ciekaw jestem czy robi także wzmaki na n-mosfet który podbił serca polskich audio elektronikow
  • Poziom 12  
    A czy dobrym rozwiązaniem będzie obudowa Iso-Baric? Czy nadały by sie 2 wzmacniacze z allegro na tda 7249 albo wzmacniacz stereo 150W
  • Poziom 19  
    iso baric jest w tedy gdy głośniki dasz membranami do siebie po chłopsku pracują razem,maja złączone membrany poduszka powietrzna . ale musisz odwrócić im fazę .dzięki temu masz 2 x mniejsza budę i efektywność jednego głośnika. . jak masz miejsce w pokoju to nie polecam.
  • Poziom 12  
    Czyli 2 głośniki w podłogę, br z przodu, 70l, 2 x tda 7249 i powinno być dobrze ?
  • Poziom 19  
    Czemu w podłogę? fajnie, ale przez membranę glosnika też idzie dźwięk nie wszystko przez br. Głośnik jest nawet ładny, czemu masz go chować? co do tadka to chodziło Ci zapewne o 7294. jedna kostka daje uczciwe 60W
    w mostku wyciąga 120W to nie mało jak na tonsila ale nie pokaże wszystkich swoich umiejętności przy 60 w na głośnik, nie będzie źle będzie bardzo głośno ale zapytaj irek2 czy nie zrobił by dla Ciebie czegoś ekstra. coś co by miało przynajmniej 160-200W dla 4 r to głośniki podłączysz równolegle. i każdy dostanie polowe mocy

Dodano po 5 [minuty]:

a pamiętaj jeśli Tonsil ma 80W to tyle wytrzyma przez dluuuuuugii czas próby przez 100 godzin z tą mocą. a jeśli przez chwile dostanie 100 to nic mu nie będzie ale będzie sie już męczył bo będzie wysilony
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    No niby fala odbija sie od podłogi,ale jakoś nie przekonuje mnie to.
    Ja tez lubię jak subwoofer przypomina kolumnę.2 głośniki w pionie.
    W ogóle skrzynia gdzie głośnik jest schowany w podłogę jest smutna. a tak widzimy jak 2 głośniki (jeszcze jak by miały potężny Xmax) pracują. wtedy dodaje potęgi subwooferowi.
  • Poziom 12  
    Oczywiście sub będzie stał na kolcach czy jakiś innych nóżkach. Chce żeby pudło było jak najniższe, ostatecznie mogę jeden głośnik dać na front nad br, a drugi schować. Te wzmacniacze TDA 7294 są tanie i dobre do tych głośników. Mam jeszcze wzmacniacz pod subwoofer 200W który napędzał skrzynie z 4 głośnikami 12" ale nie wiem jakimi, bo sama buda została. Napisałem do irka, ale jak narazie sie nie odezwał.