Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który odkurzacz serwisowy lepszy Convac czy 3M ?

Paweł1000 03 Gru 2007 10:00 5676 4
 • Poziom 24  
  Mam zamiar kupić odkurzacz serwisowy, najtańsze jakie znalazłem to 3M i Convac. Na temat 3M można sporo przeczytać w internecie raczej same pochlebne opinie, natomiast na temat Convat nic nie znalazłem, sprzedawca też nie posiada żadnych informacji poza ceną. Czy ktoś zna te odkurzacze, który jest bardziej wydajny, wyczytałem tylko że 3M jest głośniejszy, ale Convac po 20 min użytkowania wyłącza się, może ma ktoś informacje na temat szczególnie Convaca, jaki tam w ogóle jest silnik?
 • Poziom 16  
  Nie wiem jaki jest silnik ale mamy convaca w serwisie od ładnych kilku lat i nic sie z nim nie dzieje. Jest bardzo mocno eksploatowany.
 • Poziom 24  
  W tym Convacu są worki, w związku z tym nie ma żadnych problemów? Nie rwą się? Nic się nie kurzy przy wymianie tego worka? Na długa starcza jeden worek? Czy do koloru i do czarnego toneru jest jeden filtr? Na długo taki filtr starcza?
 • Poziom 14  
  Ja osobiście używam odkurzacza "PULLMAN" PVB5. Fakt że jego cena jest wysoka ale jakość wykonania elementów rekompensuje to. Końcówki są wykonane z gómy która odprowadza ładunki elektrostatyczne, filtry wykonane z worków o bardzo małych otworach (0,2μmm). Jest wmiare cichy, może praciować przy zamknętej torbie.  Odkurzacz Mini Vac PVB 5  Prod. Pullman
  Mały, przenośny odkurzacz sieciowy do pracy w terenie. Skonstruowany specjalnie do odkurzania kopiarek z resztek tonera oraz do innych podobnych czynności. Wykonany z materiału przewodzącego (4×105 Ω). Worek z filtrem - pojemność: 1,5 l, przepuszczalność cząsteczek: 0,2μmm.

  Który odkurzacz serwisowy lepszy Convac czy 3M ?

  Dane techniczne:
  Przepływ pow.: 2100 l/min
  Podciśnienie: 1300 mm Vp
  Poziom hałasu: 63 dBA
  Moc silnika: 650 W
  Napięcie: 240 V/50 Hz
  Długość kabla: 250 cm
  Masa: 5,8 kg z walizką i akcesoriami
  Wymiary: 420×180×310 cm


  Dostarczany w komplecie z jednostką ssącą, wężem, końcówką zwykłą, 2 workami i torbą z paskiem na ramię.

  Jestem z niego zadowolony, a co najważniejsze przy pracy nie mam problemów z ładunkami elektrostatycznymi.

  Fakt cena jest duża.:cry:
 • Poziom 24  
  en Pulman to trochę drogi, zamówiłem 3M bo podobno najlepszy mimo że najtańszy.