Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić regulacje głośności?

08 Gru 2003 14:15 1261 7
  • Poziom 10  
    witam
    Chciałem zrobic regulator głośności do mojego cd-romu, ale nie wiem jak
    jak ktoś wie to niech sie podzieli swoją wiedzą :)
  • Poziom 34  
    dzielnik napięciowy, potencjometr 47k, wyjście cd do zewnętrznych wejście wzmaka do suwaka i jednego zewnętrznego

ewentualnie jakiś przedwzmacniacz
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    acula chyba zapomnialem o masie:) jak masz potencjometr oska do siebie a piny do dolu to lutujesz mase do pierwszej nozki, wejscie wzmaka do drugiej sygnal z cd-romu do trzeciej. jednym slowem potencjometr musi "przesuwac wejscie wzmacniacza od masy do sygnalu wejsciwego"
  • Poziom 34  
    chaka-> nie rozumiem Ciebie
    a co to jest wyjście lub wejście??
    zawsze myślałem że w tym przypadku są dwa przewody masa i sygnałowy,
    i nie wiem czemu poprawiasz
    wejście wzmaka do suwaka i jednego zewnętrznego
    na
    wejscie wzmaka do drugiej
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    no ja mslalaem ze do wzmaka sygnal doprowadza sie przez wejscie :) michal jest poczatkowy wiec myslalem ze moze nie wiedziec co to jest dzielnik wiec napisalem bardziej sszczegolowo. sorki bo troszke nie zrozumialem twojego posta, zwracam honor :)
  • Poziom 10  
    Masz racje jestem początkujący ale wiem co to dzielnik napięcia :), czy mógłby mi któryś z was narysować schemacik bo ze schematu mi sie łatwiej czyta.Bo potencjometr ma 3 końcówki i łączy sie jedną z wyściem a drugą z głośnikiem?? tak mi sie wydaje dobrze acha i jeszcze coś, narazie nie mam wzmacniacza ale powiedzmy że jest w budowie:)
  • Poziom 10  
    chodziło ci o #4?, ale i tak nie czaje gdzie tam są wyjścia itd. możnaby prościej? :)