Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toner minolta ep3050 for use do minolty ep1050

Piorun007 03 Dec 2007 16:26 1522 12
 • #1
  Piorun007
  Level 10  
  Witam wszystkich. Mam takie pytanie czy mogę stosować toner z kopiarki Minolta ep3050 do kopiarki minolta ep1050. Dodam że do minolty 1050 stosuje cały czas zamienniki i jest dobrze, a te ep3050 zostały mi po starej maszynie i chciałem się dowiedzieć czy nic się nie stanie jak je zastosuje (zakładając ż to są dobre zaminniki)
 • #2
  serwek
  Level 25  
  Witaj
  Troszkę "pozamieniałeś....zamiennikami..." kręci się karuzela...., no ale poważnie ;))
  Można stosować od EP3050 toner do EP1050, tam jest zastosowana ta sama, stara, dobra baza MT-z serii II.b
  Profilaktycznie możesz zjechać z poziomem ATDC bo może troszkę zasypać.
  Oczywiście te zabiegi dotyczą TONER-u o znanej / poprawnej jakości.
  Uważaj bo są na rynku (do dzisiaj) tonerki o niezbyt rzetelnym zestawieniu !!!. (nie chcę rzucać nazwami i robić Dystrybutorom "koło pióra", antyreklamy). Tanie są do bólu, w paru miejscach możesz się na nie nadziać. (Allegro, E-bay...) Na początku nic, nawet ładnie śmiga a potem dziwne - przedziwne rzeczy wyrabiają się z maszyną... :|
  Wpadły nam w ręce niedawno i już powędrowały głęboko do kosza/ kontenera. Trzeba było aż ok.3 miesięcy żeby się na nich poznać.
  Jeżeli są OK to możesz śmigać. Jedynie pozostaje jeszcze problem higieniczny... ;))
  Pozdrawiam
  "serwek" :))
 • #3
  Piorun007
  Level 10  
  No i nasypałem ten toner z ep3050 do kopiarki ep1050 i mam teraz taki efekt jak gdyby piecyk rozmazuje mi miejsca zaczernione. Mianowicie jeśli jest linijka tekstu to za tekstem zostaje ślad po tym, tak samo jest z grafiką - za obrazkiem jest ślad - czy da się to jakoś wyregulować czy lepiej przejść na inny toner.
 • #4
  marcin4
  Level 19  
  sprubój wyszczyścić i przesmarować piec!! ewentualnie wałeczek olejowy do wymiany!!! powinno pomóc!!

  pozdr
 • #5
  serwek
  Level 25  
  Witaj "piorun007"
  Nie załamuj się! :)
  Słusznie Szanowny Kolega "Marcin4" wspomniał o nasmarowaniu Utrwalania silikonem, nie zapomnij o "termostacie" i olejaku.
  Zwróć uwagę także na poziom ATDC. Jak trzeba to go obniż w kodzie F8. Nie polecam regulować w tych maszynach "doctor blade", nie ma potrzeby.
  Jeżeli jesteś pewien że TONER jest OK, to wszystko będzie dobrze.
  Głowa do góry !!! Trzymam kciuki, wierzę w Twoją wytrwałość. :))

  Jak by coś to dzwoń do kolegów lub do mnie, wspomogę o każdej porze jestem dostępny pod komórką. 0601 290960

  Pozdrawiam serdecznie
  "serwek" ;))
 • #7
  copyman
  Photocopiers specialist
  master9 wrote:
  witam czytałem temat i mam pytanko dostałem ksero minolty chyba ep3750 i musze zasypać proszkiem czy mozna zasypać np proszkiem do laserówki hp 5l. czy trzeba szukac odpowiedniego???


  O takim modelu nie słyszałem :-) Ale jeżeli to EP, to pasuje toner od analogowych Minolt (seria EP), tekże CS PRO. Nie pauje od serii cyfrówek Di ! Poza tym , LJ 5L nie jest deweloperowy, i ten toner NA PEWNO NIE PASUJE! Jak wsypiesz, to uszkodzisz kopiarkę i jeszcze starter musisz wymienić!

  C.
 • #8
  anty35
  Level 26  
  Skład tonera HP 5 różni się od minolty bo jest razem z developerem a minolta ma osobno.Powodzenia
 • #9
  Calculus
  Level 25  
  Jeżeli masz za mocną czerń, a toner czujesz palcami na kartce, to zmniejsz do minimum wartość zadozowania pod F8 ( dałbym nawet ze 20-30), rób kopie z większymi wypełnieniami tonerem, poczekaj aż czerń wróci do normy (tzn nie będzie wyczuwalna pod palcami a wypełnienia nie będą idealnie czarne) i zrób inicjację F8, maszyna ustawi poziom tonera.
  Miałem przypadki, w tej maszynie że po zastosowaniu podejrzanej podróbki musiałem drastycznie zmniejszyć dozowanie pod F8 bo maszyna nie utrwalała tonera.
  Co do zamienności tonerów, to używałem czasem zamiennie tonery do 1050 np. z EP 5400 lub 4300 i było wszystko ok, tyle że stosowałem tonery oryginalne. Bywały wadliwe partie podróbek do minolt (szczególnie 2050) i musiałem je zwracać producentowi.
 • #10
  copyman
  Photocopiers specialist
  Katun wystarczy ;-) stosunek cena/jakość o.k. !

  C.
 • #12
  Calculus
  Level 25  
  Jeżeli to jest oryginał, to tak, przesypywałem go do 1050 i nie miałem żadnych problemów. Nie wiem jak zachowa się podróbka.
 • #13
  copyman
  Photocopiers specialist
  Syp spokojnie oryginały i podróby (ale normalnej jakości , a nieLabdy jakieś ;-)) i będzie O.K. Pasują analogowe tonery MINOLTA i te od CS pro także. Zamienność we wszystkie strony.

  C.