Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interfejs LPG a kabel od Siemensa

03 Gru 2007 17:55 7179 10
  • Poziom 12  
    Witam.
    Czy dobrze myśle zamiast interfejsu LPG al700 można użyć kabla od siemensa??
    Schematy sa blizniaczo podobne oto schemat kabla do siemsna na max232 :

a tutaj Al700 dla porównania:

ja chciałbym użyć zamisat kabla na max232 kabla zrobionego na układzie 74LS4 o tym samym działaniu (jest to po prostu kabelek do siemensa zakupiony na allegro)

Babel od siemesna różni sie tylko zasilaniem ukladu max232 tzn w al700 zasilanie pobierane jest z komputera LPG a w kablu siemensa z portu COM...

Jesli sie mysle prosze mnie poprawic...

Pozdrawiam
  • SterControlSterControl
  • Użytkownik usunął konto  
  • SterControlSterControl
  • Poziom 12  
    andre1979 jak myslisz kabel z allegro zda egzamin zamiast tego na max232 w telefonach ch dziłanie jest identyczne...

Nie mam jeszcze streownika do mojego LPG i nie moge sam sprawdzic.
  • Poziom 27  
    A ja mam takie pytanie, ponieważ znalazłem schemat interfejsu na max-ie i posiada on tylko jedno linie K np.
    i linie są zabezpieczone tranzystorami, czy taki schemat połączenia jak proponuje kolega wyżej znada egzamin i nie uszkodzi sterownika auta?
  • Poziom 17  
    odswierze troche temat.

z jakich kabli<do jakich telefonów da sie zrobic intefejs lpg??

czy z kazdego kabla na COM do noki.siemensa sie da czy tylko z niektórych model??

z góy dzieki za pomoc
  • Poziom 27  
    Dogu napisał:
    odswierze troche temat.

z jakich kabli<do jakich telefonów da sie zrobic intefejs lpg??

czy z kazdego kabla na COM do noki.siemensa sie da czy tylko z niektórych model??

z góy dzieki za pomoc

Najlepiej rozebrać psiadany przewód i sprawdzić - nawet zalany da się rozłożyć jak ktoś ma tochę czasu i sprytu i wtedy będziesz miał pewność...
  • Poziom 17  
    ja niemam jeszcze zadnego kable po prostu che kupic tylko niewiem na co polowac:)
  • Poziom 27  
    Dogu napisał:
    ja niemam jeszcze zadnego kable po prostu che kupic tylko niewiem na co polowac:)

Hmm, to kup lepiej samego maxa, kilka kondesatorów i wtyczkę RS232 i zrób programator, zamknij to w jakimś pudełku, albo oblej termoklejem i po sprawie - nawet wyjdzie taniej ;)
  • Poziom 17  
    acha:) chyba tak zrobie:) d n pajaku ma to sens czy leiej ocb zrobic??
  • Poziom 27  
    Dogu napisał:
    acha:) chyba tak zrobie:) d n pajaku ma to sens czy leiej ocb zrobic??

Ja mam na pająku i zamknietą w pudełku od zapałek ;)
  • Poziom 10  
    Posiadam kabelek od siemensa jest tam plytka z HIN232 czy moze ktos pomóc w podlaczeniu tego pod centrake Autronic AL700, bedzie to ulatwienie da innych odrazu

kabel od siemensa

:arrow:gniazdo w centralce