Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon firmy Berg

03 Gru 2007 21:13 3714 2
 • Poziom 30  
  Po remoncie mieszkania syna okazało się, że majstrowie zepsuli domofon (firmy Berg). Działa w nim dźwięk (słychać od furtki wejściowej i do furtki gdy sie coś mówi), sygnalizuje otwarcie drzwi wejściowych na klatkę (dioda LED), można otwierać drzwi wejściowe i furtkę przyciskiem na słuchawce, natomiast nie działa sygnał powiadomienia od furtki i od drzwi wejściowych. Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z tym typem domofonu i potrafiłby mi wyjaśnić co trzeba zrobić aby go naprawić? A może ktoś jest w posiadaniu schematu słuchawki tego domofonu? Jeżeli tak to prosiłbym o zamieszczenie tego schematu na forum lub ewentualnie wrzucenie go na priva. A może jest to problem z kablem?
  Jeszcze jedna ewentualność. Czy jest możliwe zainstalowanie w tym systemie innej słuchawki? Jeżeli tak to jakiej?
  Czekam i będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje naprowadzające na trop wyjaśnienia problemu lub na schemat.
  Z góry dziękuję za każdą konstruktywną odpowiedź.

  Pozdrawiam wszystkich

  jjanek
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Witam. IMO na płytce domofonu /unifonu /napisane jest Gdańsk-berg, jeśli tak to jest to kopia starej Tesli. Przy tej niesprawności, prawdopodobnie uszkodzony jest przełącznik /isostat/zmieniający stan po /podniesieniu-odłożeniu/ słuchawki. Możliwe również uszkodzenie generatora,przycisku w kasecie lub okablowania.A zastąpć go można każdym jednym np.Urmetem. Zerknij na poniższy link.
  http://209.85.129.104/search?q=cache:jKmq-VK7...ofon+berg&hl=pl&ct=clnk&cd=1&gl=pl&lr=lang_pl
 • Poziom 30  
  Trochę to trwało, ale dopiero dzisiaj byłem u syna i faktycznie okazało się, że jest problem z przełącznikiem zmieniającym stan po odłożeniu słuchawki. Nie za każdym razem odłożenie słuchawki powodowało przesłączenie stanu i dlatego czasami było brak sygnału, że ktoś przyszedł. Problem już jest rozwiązany. Dziękuję za podpowiedź.

  Temat zamykam.

  Pozdrawiam wszystkich

  jjanek