Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie gramofonu do wzmacniacza

03 Gru 2007 21:30 5003 5
  • Poziom 1  
    Witam. Posiadam gramofon Daniel ze wzmacniaczem. Chciałbym podłączyć go do wieży jako, że nie chcę dodatkowej pary głośników. Problem polega na tym, że gramofon przez to ze jest ze wzmacniaczem nie posiada odpowiedniego wyjścia. Zastanawiam się czy mogę do tego użyć wyjścia słuchawkowego? Jeśli nie to jak inaczej mogę te sprzęty ze sobą połączyć ?
  • Poziom 27  
    Mozesz zastosowac to wyjscie ale sygnał niemoze przekraczać 50mV tzn niepowinien bo nastapi przester i bedzie słyszalne "charczenie" wiec albo ogranicz go oporami albo cichutko ustaw poziom sygnału na wyjsciu.
  • Poziom 42  
    fredpostrach napisał:
    niemoze przekraczać 50mV

Może przekraczać i nic nie spowoduje. Za pewnie wieża ma wejście AUX, można podłączy ale to nie elegancko oraz w tor audio wpięty jest wzmacniacz m.cz, który nie ma najlepszych parametrów.

Lepszym rozwiązanie jest dorobienie dodatkowego gniazda w gramofonie i pobranie sygnału przed regulatorem głośności.

Czy to na pewno gramofon nazywa się Daniel
  • Poziom 22  
    Daniel występował w dwóch wersjach. Ze wzmacniaczem i deck. Oczywiście do połączenia gramofonu użyj kabla audio dwużyłowego, indywidualnie ekranowanego oraz 2 wtyków typu chinch. Kabel możesz wyprowadzic bezpośrednio z gramofonu. Zanim jednak dokonasz trwałych przeróbek wypróbuj przedstawione sposoby podłączając prowizorycznie. Nie każda wieża współpracuje z tego typu wkładką.
  • Poziom 27  
    Sam gramofon podaje sygnał o czułosci 5mV natomiast wejscia audio przyjma sygnał o czułosci 50mV i zwiekszenie tego sygnału spowoduje przester pewnie ze jak sygnał bedzie na poziomie 60mV to tego nie bedzie słychac ale po co ? mozna pobrac z przedwzmacniacza wtedy bedzie najlepiej .
  • Poziom 42  
    Ten gramofon ma w środku przedwzmacniacz gramofonowy a poziom sygnału jest na poziomie 200mV, który następnie trafia na wzmacniacz m.cz w tym gramofonie.

Wejścia uniwersalne mają czułość też na tym poziomie i nic nie będzie przesterowane. Co inne jak się podłączy pod wejście prezdwzmacniacza gramofonowego ale o tym założyciel postu chyba wie.