Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z uruchomieniem komputera... czyżby płyta główna

Mopsowski 03 Gru 2007 23:03 1453 5
  • #1 03 Gru 2007 23:03
    Mopsowski
    Poziom 9  

Witam tak jak w temacie temat wygląda następująco. Komputer jakis czas temu przestał się włączać, nie włącza się żaden z wiatraków natomiast pali się zielona dioda na płycie głównej Asus A7N8X zmieniałem zasilacz na inny to było to samo żadnych zmian... conajciekawsze gdy ostatnio probowałem ponownie odpalic sprzęt w zasilaczu zrobiło się jakieś zwarcie aż zaczeło śmierdzieć wydaj mi się że się spałił no ale po podłączeniudioda dalej się świeci :/, jednak jak zwarłem zielon z czarnym w zasilaczu to wiatraczek się nie kręci. Kondenstory nie są wybulone sprawdziłem todokładnie no i nie mam pojecia co to moze byc
    Z gór dzieki za pomoc!!!

Aha jeszcz jedno i czy jeśli ten zasilacz który się spalił prawdopodobnie, mial dwa wejscia bez przełącznika może być zastąpiony takim który jest z przełącznikiem on/off o takiej samej mocy ??

• #2 03 Gru 2007 23:29
    grubass
    Poziom 19  

Zastapic go mozesz. Ten zasilacz z dwoma wejsciami ma po prostu stare wejscie do zasilania dla monitora. Takze to obojetne. Co do samej plyty glownej to na moje oko juz tego nie uratujesz.
    Wiatrak w zasilaczu tez nie chodzi?? Wtedy zasilacz mozliwe walniety. Proboj z innym zasilaczem

• #4 04 Gru 2007 00:07
    Mopsowski
    Poziom 9  

Czyli tak jak myslalem ze to plyta glowna a zasilacz napewno spalony ale dlaczego sie tak nagle spalil ?? czy to możliwe żę ja jakoś wywołałem zwarcie chociaż nie mam pojecia jak ?? :/bo wszystko było podłączone tak jak powinno być tyle że zasilacz lezał pare dobrych miesięcy poza kompem bo go wykręciłem :/. Pytam się bo nie chciał bym podłączyć 2 i nagle się okaże ze 2 pojdzie z dymem :/
    POZDRAWIAM!!! z góry dziekuje za odpowiedzi

• #5 04 Gru 2007 22:35
    Mopsowski
    Poziom 9  

Aha mam jeszcze jedno pytanko czy oplaca sie taka plyte dawac do serwisu czy lepiej bedzie cos na allegro kupic ??

• #6 05 Gru 2007 02:11
    kfh13
    Poziom 14  

W kompie głównym obciążeniem jest procek i grafika, jeśli padnie płyta to wtedy nie ma jak działać jedno i drugie.

Zasilacze ATX nie mogą pracować bez obciążenia! Wtedy (nie znam zasady działania) zaczynają się przegrzewać (wiatrak przyśpiesza jak szalony), wtedy w 99% włącza się zabezpieczenie termiczne i zasilacz zostaje odłączony. Można go później uruchomić po 20 min. ,kiedy temp. opadnie i zabezpieczenie "zejdzie".
    Z twoich postów zrozumiałem że twój padł na pysk, więc musiałeś mieć jakieś cudo w stylu "500W za 20zł", bo obecnie nawet kiepskie zasilacze mają dobre zabezpieczenia. Więc najpierw zainwestuj w zasilacz (porządnie), bo nowa płyta nie pożyje długo.

Płytę radze oddać do serwisu, ale broń Boże producenta, bo oni mają ceny z kosmosu. Najlepiej do jakiegoś dużego, dobrym pomysłem jest serwis jakiegoś dużego sklepu komputerowego.

Płyty na allegro to loteria. Te najlepiej kupować od człowieka ze statusem Super Sprzedawca, jest to jakiś gwarant że płyta jest sprawna.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo