Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica 22G3.33ZpTaDSr - regulacja małego płomienia

andrzejelektryk 04 Gru 2007 11:03 40812 10
  • #1 04 Gru 2007 11:03
    andrzejelektryk
    Poziom 19  

Witam wszystkich; mam mały problem z tą kuchenką do zabudowy, mianowicie chodzi o to, że wczoraj instalator podłączył ją pod butlę, wymienił dysze, ale nie potrafi ustawić najmniejszego płomienia (tryb oszczędny), bo twierdzi, że nie ma śruby do regulacji pod pokrętłem. Czy ktoś może wie jak to ustawić? Za pomoc, z góry dziękuję.

3 10
  • Pomocny post
    #2 04 Gru 2007 11:27
    nares
    Specjalista AGD

Regulacja może być w osi pokrętła - trzeba cienki śrubokręt.

2
  • #3 04 Gru 2007 14:46
    12gucio
    Poziom 20  

Witam!
    Kiedyś na szybko zrobiłem ze sprychy rowerowej ,bo musi być bardzo cienki.

2
  • Pomocny post
    #4 04 Gru 2007 19:47
    skryn
    Admin grupy AGD

Po zdjęciu pokręteł z zaworów, regulacja jest dostępna poprzez otwory włączników zespołu zapalacza - cienki płaski wkrętak.
    Poza tym, w instrukcji obsługi jest notka dla instalatora, jakiego rodzaju zawory zostały zastosowane w danej kuchni oraz sposoby regulacji.

Coś kiepski był ten instalator... :wink:

2
  • #5 04 Gru 2007 20:51
    andrzejelektryk
    Poziom 19  

więc sprawdziłem osobiście zdjąłem pokrętła i niema żadnej regulacji w w osi pokrętła niema też żadnej informacji w instrukcji przeczytałem ją od a do z i niema nic na ten temat przypomnę że jest to kuchenka do zabudowy podaję link do do tej kuchenki http://www.amica.com.pl/produkty/data.php?prodID=2904

1
  • #6 04 Gru 2007 21:07
    skryn
    Admin grupy AGD

Latarka w łapę po zdjęciu pokrętła i musi być "śrubka"... Nie ma innej możliwości! Skręcić należy w lewo do minimum - gaz propan butan :(
    Amen.

3
  • #7 04 Gru 2007 21:11
    nares
    Specjalista AGD

Regulacja musi być, tak jak pisze skryn. Jedna mała uwaga-ciekawostka: parę lat temu w jakimś modelu, miałem przypadek że zespoły zapalacza były odwrócone o 180st., a co za tym idzie, można sobie było grzebać śrubokrętem w tej dziurce do.......śmierci :D Wezwij innego instalatora.

3
  • #8 04 Gru 2007 21:39
    skryn
    Admin grupy AGD

andrzejelektryk napisał:
    więc sprawdziłem osobiście zdjąłem pokrętła i niema żadnej regulacji w w osi pokrętła niema też żadnej informacji w instrukcji przeczytałem ją od a do z i niema nic na ten temat przypomnę że jest to kuchenka do zabudowy podaję link do do tej kuchenki http://www.amica.com.pl/produkty/data.php?prodID=2904

Taaa...
    Jasne.
    A to jest wzięte z tejże strony producenta, instrukcja do tego typu kuchenki, dla instalatora jest informacja powyżej jedenastej strony papierowej...

5
  • #9 05 Gru 2007 08:37
    andrzejelektryk
    Poziom 19  

czyli jak dobrze rozumiem to regulacja jest od góry przy palniku

1
  • #10 05 Gru 2007 09:17
    nares
    Specjalista AGD

Nie przy palniku a przy kurku, strzałą zaznaczony wkręt regulacyjny - masz tam pokazane dwa rodzaje kurków stosowanych tych piecach

3
  • #11 06 Gru 2007 06:47
    andrzejelektryk
    Poziom 19  

więc sprawdziłem regulacji nie widać tak jak na rysunku dzwoniłem do serwisu i okazało się że trzeba zdjąć cały panel ale niemożna samemu bo straci się gwarancję mogą przyjechać i ustawić odpłatnie bo do gwarancji to nie należy cena tej usługi to około 150 zł jedno wielkie zdzierstwo przez firmę amica

Dodano po 26 [sekundy]:

dzieki wszystkim za pomoc

3