Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Siec radiowez這wa w szkole POMOCY

04 Gru 2007 20:12 891 6
  • Poziom 10  
    Witam przydzielono mnie do zainstalowania/kupienia sprzetu na siec radiowez這wa w szkole(gra muzyka kilka komunikatow jest wyglaszanych). Orientowa貫m sie czytajac po forach i stronach internetowych i z tego co wyczyta貫m to musi byc glosnik z transformatorkiem i specjalny wzmacniacz radiowez這wy. i z tego co wiem to sa w szkole kolumny 300wat i mam pytania:

1. Czy moge do tych kolumn zainstalowac transformatorki i do tego dokupic wzmacniacz radiowez這wy?

2.Jaka moc glosnikow? Bo wydaje mi sie ze jakos inaczej sie oblicza moc w normalnych glosnikach a tych radiowez這wych.Z tego co wyczyta貫m to moc glosnikow 6wat ca趾iem wystarczy do naglosnienia szko造?

3.Jaka moc wzmacniacza?
    Jezeli np te glosniki 6 wat to wzmacniacz jaka ma miec moc?

4.Ja mam w domu 150wat(wieza) i mam pytanie czy 6wat tego sprzetu radiowez這wego bedzie gra這 tak samo jak 6 wat sprzetu tego co mam w domu?(zwyk貫 glosniki-wieza) chodzi o moc.

5.Jezeli do kolumny 300wat podlacze transformatorek:

Parametry:
    Moc 25W
    Impedancja dla 25W, na odczepie 100V 400om闚
    Odczepy pierwotne -70V, 100V
    Odczepy wt鏎ne 4om, 8om, 16 om
    (skopiowane z allegro)

To ta kolumna 300wat bd mia豉 moc 25wat?(tak rozumiem czy dobrze?)

6.I ostatnie Jezeli wzmacniacz(radiowez這wy) ma moc 30wat Podlacze do niego 6 kolumn z transformatorkami. To oznacza ze kazda kolumna bd gra豉 z moca 30wat? Czy te 30 wat zostanie roz這zone na te 6 kolumn.(1 kolumna bd gra豉 z moca 5wat)?

PROSZE O ODPOWIEDZ JESTEM "CIEMNY" W TYM TEMACIE.
  • Poziom 32  
    moc ca趾owita wzmacniacza wynosi 30W jesli podepniesz kilka kolumienek to moc ta podzieli Ci sie na te kolumienki. Zazwyczaj radiowezly maja wzmacniacze z transformatorem na wyjsciu po to by zrekompensowac rezystancje kabli zasilajacych g這sniki gdyz glosniki te sa montowane w dosyc duzych odleglosciach od wzmacniacza.napiecie linii jest ok 100V i dlatego przy kazdym glo郾iku niskoomowym znajduje si transformator dopasowywujacy nisk rezystancje g這snika do linii. Dla wielkich oszcz璠no軼i mo瞠sz zainstalowac te kolumny 300W ale nie b璠 one zbyt g這sno gra.Tak dobrze to bedzie chodzic instalacja z這穎na z takich samych glosnik闚 z transformatorami oczywiscie o odpowiedniej mocy wzmacniaczu kt鏎y ma zamontowany tez transformator podbijajacy napiecie do ok 100V.J瘰li posiadasz kilka takowych (takich samych) transformator闚 to mozesz zrobic taki system pamietajac by ten we wzmacniaczu -glosnikowy by odpowiedniej mocy r闚nej mocy wyjsciowej wzmacniacza.jesli te audycje mog byc monofoniczne awtedy te kolumny 300W jak piszesz porozstawiasz po szkole i jesli przewody beda niezad逝gie to mozesz pod豉czyc tak jak domowa wie瞠 je郵i natomiast zechcesz zastosowa szereg glosnik闚 w r騜nych punktach szkoly to niestety mysza by podobne parametrami mie transformatory tak jak wzmacniacz je zasilajacy.Ja taki system zainstalowa貫m w salonie wystawowym pewnej firmy tam by wzmacniacz 120W i 15 g這snik闚 10w oczywiscie z transformatorami.
  • Poziom 36  
    Witam , po pierwsze kolumny 300W nie nadaj si do nag這郾ienia szko造.(na korytarzach b璠zie takie echo 瞠 nikt nic nie zrozumie).
    G這郾iki 6 W z transformatorem wystarczaj do nag這郾ienia (po jednym na sal lekcyjn i co kilkana軼ie metr闚 na korytarzach).
    Napi璚ie wyj軼iowe wzmacniacza musi by dopasowane do transformator闚 g這郾ikowych(odczepy pierw.-100V, wyj軼ie wzm.-100V).
    Do Twojej wie篡 musia by zamontowa du篡 transformator wyj軼iowy, sama wie瘸 nie nada si.
  • Poziom 10  
    Dzi瘯uje za odpowiedz Czyli trzeba kupic glosniki typowe radiowez這we?
  • Poziom 36  
    Poszukaj w innych szko豉ch, mn鏀two plac闚ek demontowa這 radiow瞛造 mo瞠 znajdziesz ca造 zestaw.

Powodzenia.
  • Poziom 10  
    a jeszcze co do uzytkownika humek mam pytanie. A raczej informacje i prosi bym abys napisa czy moge zainstalowac normalny wzmacniacz i kolumny. Wymiary tego pomieszczenia to 10x60 metr闚 metrow(prostokat-bez scianek luk proste pomieszczenie 4 sciany) ma to byc zainstalowane tylko na 1 segmencie (glownym). Odleg這sc miedzy glosnikami to oko這 15 metrow. I czy nie bd echa tak jak to napisa inny uzytkownik.Czy to co bd mowi bd zrozumia貫?

DZIEKUJE ZA POMOC

Dodano po 37 [minuty]:

http://allegro.pl/item275849863_glosnik_sufitowy_radiowezlowy_najtaniej.html

Czy 6 takich glosnikow i taki wzmacniacz

http://allegro.pl/item275885185_maly_wzmacniacz_radiowezlowy_30w_100v_fakt.html

Bedzie dobry?
  • Poziom 36  
    Niestety nie znam tego sprz皻u wi璚 nie mog Ci nic doradzi ale 30W to niewiele jak na szko喚.