Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

centralny oraz imo renault espace '98

04 Dec 2007 20:43 9254 12
  • Level 10  
    Witam . mam problem z sterowaniem centralnym zamkien w renault espace '98.2,2benzyna Pewnego słonecznego dnia autko przestało reagować na zamykanie i i otwieranie z przycisku kluczyka( podczerwień). Efekt jest taki że nie mogę uruchomić autka ponieważ pali się lampka imo. w takich przypadkach potrzebny był podwójny strzał z kluczyka w podsufitkę i wszystko było OK. Teraz niestety jest problem bo ten system nie działa.
    Sprawdziłem - piloty OK świecą, dioda odbiorcza -OK, wszystko wskazuje że się się rozkodowało. Mam 4-ro cyrowy pin serwisowy ale nie wiem jak go wpisać ? Jak zaprogramować piloty? mam jakąś hitlerowską księżkę ale nic z niej nie kumam
    Podobno to nie trudne. Za pomoc będę wdzięczny
  • Helpful post
    Level 17  
    ja Ci pomoge.piloty masz na podczerwien? sprawdzales czy nadaja?jesli tak to przesle Ci instrukcje jak wprowadzic kod.a moze chcesz sie pozbyc immo ze sterownika silnika?moge to zrobic.
  • Level 10  
    Na początek można by spróbować zakodować piloty (tak są na podczerwień i działają) mam również 4-ro cyfrowy kod z serwisu do tej operacii
    tylko nie wiem jak to zrobić?!!!!!
  • Level 20  
    może jest zimny lut na diodzie podczerwieni w kluczyku ?
    Sprawdź za pomocą aparatu czy działa dioda podczerwieni.
    jesli nie popraw lutowanie.
    Mam do innych renaultów jak wprogramować pilota na podczerwień.
    W meganie naciskasz switch w pilocie który jest nakierowany na odbiornik i trzymasz 10sekund - po tym powinien wrócić do poprawnej pracy (oczywiście po wymianie baterii)
  • Level 10  
    niestety ten system nie działa.
    jest możliwość awaryjnego uruchomienia ale nie wiem jak wpisać kod.
    ma ktoś z was jeszcze jakieś pomysły?
  • Level 20  
    Udało mi się znaleźć na elce jak rozbroić przy załączonym immo
    jeśli to nie pomoże to znaczy że masz drugi sposób z pedałem gazu wciśniętym do oporu.

-włączyć stacyjkę, dioda (od immobiliseraq) w przełączniku centralnego zamka powinna
    szybko mrugać
    -przycisnąć przycisk centralnego zamka i trzymać aż mrugnie tyle
    razy ile wynosi pierwsza cyfra
    -puścić przycisk
    -postępować tak samo dla następnych cyfr
    -po wprowadzeniu ostatniej dioda powinna zapalić się na dłużej i
    zgasnąć.
    -wyłączyć stacyjkę
    (teraz możemy awaryjnie odpalić samochód, dalej kodujemy kluczyki)
    -nacisnąć na przycisk centralnego zamka, zamki powinny zamknąć się i
    otworzyć, dekoder jest przygotowany do wprowadzenia kodu pilotów.
    -nacisnąć dwa razy pierwszym pilotem, zamki powinny się otworzyć i
    zamknąć
    -nacisnąć dwa razy drugim pilotem zamki powinny otworzyć się i
    zamknąć.
    Jeżeli synchronizacja nie powiedzie się z którymś z pilotów tzn. że
    jest on zły. Kod możesz próbować wprowadzać 3 razy, potem dekoder się
    zablokuje na 15-20 minut.
  • Level 10  
    dzięki bardzo za poradę jeszcze dziś to sprawdzę
    natomiast zauważyłem że na przyciśniętym pedale gazu na max kontrolka immo gaśnie. próbowałem wpisywać - podobnie jak w fiatach ale ni kuta!
    Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie moim problemem!javascript:emoticon(':D')
    Very Happy
  • Level 10  
    sprawdziłem kilka razy, nie działa!javascript:emoticon(':cry:')
    Crying or Very sad
  • Level 10  
    [quote="MichaelR"]Udało mi się znaleźć na elce jak rozbroić przy załączonym immo
    jeśli to nie pomoże to znaczy że masz drugi sposób z pedałem gazu wciśniętym do oporu.

O co chodzi z tym pedałem gazu?
  • Level 20  
    Nie spotkałem się z tym ale wydaje mi się że wykonujesz podobnie jak z przełącznikiem centralnego tylko wciskasz pedał gazu zamiast przełącznika centralnego.

Zadzwoń do serwisu renówki i powiedz ze dostałeś od nich pierwszy sposób ale nie działa i nie możesz do nich dojechać i powinni pomóc,
    ewentualnie poszukaj na elce w zabezpieczeniach i alarmach wpisz renault i zobaczysz po kolei kilkanaście postów coś tam powinno być.
  • Helpful post
    Level 17  
    Jeżeli masz kontrolkę od immo na desce rozdzielczej to kod wklepujesz pedałem gazu i przyciskiem na dzwigni sterowania wycieraczkami a wygląda to tak wciskasz pedał gazu do końca kontrolka immo powinna zgasnąć ,przyciskiem na dzwigni przyciskasz tyle razy ile wynosi pierwsza cyfra(powinna przy tym zapalać sie kontrolka immo),puszczasz gaz ,wciskasz ponownie i nastepna cyfra itd.Po wprowadzeniu pinu mozesz zaprogramowac piloty tak samo jak w opisie wyzej.
  • Level 10  
    Wielkie dzięki grzech 12
    tylko ten przycisk na dzwigni wycieraczek jest nieczynny-
  • Level 10  
    Skończyło się na wywaleniu immo
    kosztowalo mnie to 300zł
    gośćp rzyjechał na miejsce zabrał kompa , za kilka dni wrócił,zamontował , odcioł dwa przewody żebi immo znów się nie uzbroił i autko śmiga.
    troszku lipa bo central nie robi, ale trza bedzie jakiego alarma na allegro zhandlować i bedzie oki.
    Dzięki panowie za zainteresowanie moim problemem