Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

strong 6860 monoblok

04 Gru 2007 22:22 2541 5
  • Poziom 9  
    Witam jaki monoblok na 2 tunery zastosować przy antenie o rozmiarze 110 centymetrów? Czy rozmiar anteny ma znaczenie przy doborze monobloku?Zastanawiam się nad zastosowaniem drugiej anteny na inne satelity czy można podłączyć do stronga 6860 monoblok na 2 tunery plus druga antena z pojedynczym konwerterem i spięcie tego jednym przełącznikiem na jeden tuner a na drugi tylko monoblok?
  • Poziom 24  
    Rozmiar ma znaczenie ,monoblocki dostępne w sklepach powinny pracować z talerzami 85-90cm. Stosując kilka konwerterów musisz podpiąc pod DiseqC który sterowany przez tuner wybierze odpowiedni ,a monoblock ma przełącznik w jednej odudowie i kabel z tunera musi iść do niego .Kamil
  • Poziom 9  
    Jeżeli nie produkuje się monobloków pod anteny 110cm została mi instalacja typu "zez".Mam nadzieję że zez z tym rozmiarem anteny jest możliwy.Czy wymaga się z tą anteną określonych konwerterów bądz przełączników?mówię o zezie na 2 tunery.
  • Poziom 24  
    Monoblock współpracuje z takimi talerzami tylko dlatego że jest tak profilowany ,a połamać go się nie da.Co do zeza z dwóch pojedyńczych konwerterów,to ja montuje tak:centralny na HB ,z lewej patrząc z przodu na talerz na Astrę (silniejszy sygnał od HB) za talerzem podwieszam przełącznik DiseqC .Ustawiam antene na HB,sygnał na maxa,wtedy ustawiam na Astrę jak jest OK.wszystko skręcam ,ustawiam w menu tunera obsługę na dwa konwertery ściągam kanały i po robocie.Kamil
  • Poziom 9  
    Mój konwerter odbiera obecnie z hot birda jeżeli dam drugi na astrę czy zmieści się między nimi jeszcze konwerter odbierający eutelsat w2 (16,0 wschód).Przy skierowaniu na hot birda zez na satelitę syrius( 4,8-5,0) chyba nie jest możliwy?
  • Poziom 24  
    Jak będą dostępne konwertery jak żyletki to się zmieści .A tak na poważnie to patrząc z przodu na antenę , ustawioną na HB z lewej na Astrę ,z prawej na Astrę II, 28 o.Kamil