Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter video composite na svhs (s-vhs)

04 Gru 2007 23:41 1047 2
  • Poziom 12  
    Poszukuję od dłuższego czasu rozwiązania problemu przedstawionego w temacie. Otóż chciałbym zbudować konwerter sygnału composite na sygnał svhs. Zależy mi na tym, aby zbudować go z łatwo dostępnych elementów i w miarę nie drogich (pisząc krótko nie chciałbym stosować elementów firmy maxim bądź czegoś w tym stylu chyba że są ogólnie dostępne).
    Zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba rozdzielić z sygnału zespolonego, sygnał luminancji i chrominancji i przesłać je w osobnych liniach 75Ω.

A tak przy okazji jeszcze jedno pytanko, czy sygnał wychodzący z karty VGA komputera (a właściwie 5 sygnałów R, G, B, V i H) są na takim samym poziomie jak zwykłe sygnały wideo, impedancji falowej 75Ω i tylko o wyższej częstotliwości? Czy jest to zupełnie inna bajka. (rozmyślam nad rozdzielaczem sygnału VGA).
  • Poziom 31  
    Witam!

Teoretycznie wszystko można zrobić, tylko pytanie po co i za jakie pieniądze? W tym przypadku raczej zapomnij o tych tematach, bo nic się tu tanio i prosto nie da zrobić.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Nie napisałem, że potrzebuje prostego rozwiązania. Wiem, że całość będzie trochę kosztowała, myślałem w granicach 40 zł za całość. Chyba, że ktoś zna gotowe kości maxima, których się wystrzegam, to można przemyśleć i takie rozwiązanie.