Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konwerter video composite na svhs (s-vhs)

erzyk 04 Dec 2007 23:41 1143 2
    erzyk
    Level 12  
    Poszukuję od dłuższego czasu rozwiązania problemu przedstawionego w temacie. Otóż chciałbym zbudować konwerter sygnału composite na sygnał svhs. Zależy mi na tym, aby zbudować go z łatwo dostępnych elementów i w miarę nie drogich (pisząc krótko nie chciałbym stosować elementów firmy maxim bądź czegoś w tym stylu chyba że są ogólnie dostępne).
    Zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba rozdzielić z sygnału zespolonego, sygnał luminancji i chrominancji i przesłać je w osobnych liniach 75Ω.

A tak przy okazji jeszcze jedno pytanko, czy sygnał wychodzący z karty VGA komputera (a właściwie 5 sygnałów R, G, B, V i H) są na takim samym poziomie jak zwykłe sygnały wideo, impedancji falowej 75Ω i tylko o wyższej częstotliwości? Czy jest to zupełnie inna bajka. (rozmyślam nad rozdzielaczem sygnału VGA).
    r2d2004
    Level 31  
    Witam!

Teoretycznie wszystko można zrobić, tylko pytanie po co i za jakie pieniądze? W tym przypadku raczej zapomnij o tych tematach, bo nic się tu tanio i prosto nie da zrobić.

Pozdrawiam
    erzyk
    Level 12  
    Nie napisałem, że potrzebuje prostego rozwiązania. Wiem, że całość będzie trochę kosztowała, myślałem w granicach 40 zł za całość. Chyba, że ktoś zna gotowe kości maxima, których się wystrzegam, to można przemyśleć i takie rozwiązanie.