Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec dwufunkcyjny Vaillant VRT 330-Jak ustawiać program

04 Gru 2007 23:41 28770 12
  • Poziom 10  
    W jaki sposób ustawiać program grzania pieca regulatorem temperatury?Instukcja obsługi zawiera zaledwie kilka słów po polsku i same obrazki z których nic nie rozumiem.Czy ktoś moze mnie przeprowadzić krok po kroku jak mogę sobie ustawić piec aby na programie 3 właczał i wyłączal ogrzewanie o zadanych godzinach
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 33  
    To jeden z najprostrzych regulatorów.
    Co dokładnie nie wiesz?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    Też mi sie tak wydawało.
    Wiem jak wejść w poszczególne funkcje,ale nie wiem jak ustawić regulator tak aby w dzień i noc od poniedziałku do niedzieli piec utrzymywał temperaturę 18 stopni.
    Różnie pracuję w systemie 20-godzinnym i nie potrzebuje nastawień typu 21 dzień i 19 noc.Chcę nastawić na 18 st. na okrągło a wtedy gdy jestem w domu ustawiam tyle ile potrzebuję.Gaz jest drogi a będzie jeszcze droższy a to wymierna oszczędność.
    Proszę więc o wskazówkę jak ustawić krok po kroku te 18 stopni
  • Poziom 33  
    Naciskasz słoneczko potem plusem i minusem wybierasz/ustawiasz temperaturę i naciskasz "ok.
    Tosamo dla księżyca.
    Czy tak nie działa?
  • Poziom 10  
    Tyle to ja wiem z instrukcji,ale tam są pod spodem kreseczki które można edytować i nie wiem czy je usuwając zaznaczam grzanie czy odznaczam.Są to zapewne godziny bo jest ich 24.I tu jest problem.Nigdzie instrukcja obsługi
    nie podaje o co chodzi z tymi kreskami.
    Jeśli nie jesteś w stanie mi tego wyjaśnić to może serwisant zrobi to sprawniej a przede wszystkim szybciej choć już za kasę.
  • Poziom 11  
    klikasz przycisk P tak długo aż pojawi się Pi i potem słoneczkiem zaznaczasz godziny w jakich ma być temp. jak dzień, a księżycem jak w nocy. potem ustawiasz temp. dla słoneczka i dla księżyca, ok i to wszystko.
  • Poziom 33  
    Jak jest kreseczka to grzeje do temperatury dziennej czyli "słoneczkowej".
    A jak nie ma kreseczki to grzeje do temperatury nocnej czyli "księżycowej"

Co to jest takiego skomplikowanego?
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki.Teraz jestem w domu
    Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 11  
    Mam kocioł gazowy dwufunkcyjny Vaillant turboTec plus VUW 202/2-5. Zatem ten model nie posiada złącza magistrali eBus. Do tego dokupiłem regulator Vaillant Calormatic VRT 330. Podłączony on jest na zaciskach 7-8-9 (nie jest to eBus).
    Powiedzmy, że wyliczone zapotrzebowanie na moc w moim mieszkaniu wynosi ok 4-5 kW (65 m kwadratowych w bloku). Kocioł wg katalogu ma moc w przedziale 6,8 kW - 20 kW.

PYTANIA:

1) Czy żeby oszczędzać gaz regulator powinien pracować w trybie regulacji ciągłej czy dwustanowej?
    2) Czy lepiej ustawić dłuższy czy krótszy czas wybiegu pompy na piecu?
    3) Czy temperaturę zasilania CO lepiej dać wyższą czy niższą?
    4) Czy ten regulator ma możliwość sterowania temperaturą zasilania CO (tzn. czy on to robi, bo ustawień nie ma)?
    5) Czy oszczędniej będzie jeśli zmieniłbym go na regulator VRT 390?
    6) Skoro VRT 390 potrafi załączać opcję "komfort ciepłej wody", czyli podgrzewanie wbudowanego 1 litrowego zasobnika jak wysterować to przeze mnie (tak jak robi to VRT 390). Jakie napięcie podać na której z linii 7-8-9 aby na moim VRT 330 zasymulować to co potrafi VRT 390?
  • Poziom 10  
    Miałbym podobne pytania .
    W jaki sposób regulator steruje kotłem przy pracy ciągłej.Czy jest to sterowanie napięciowe ( np.0-10V) czy jakiś inny sposób.
    Czy mógłbym wykorzystać ten regulator ( 330) do sterowania bezpośrednio zaworem sterowanym napięciowo 0-5 lub 0-10V.
  • Poziom 10  
    Ronież podepne sie do tematu bo mam problem z podłączeniem calorMATIC 330 tyle ze do pieca JUNKERS ZSB 22-1 A 23. W sklepie powiedziano nam ze w/w sterownik nadaje sie do uniwersalnego zastosowania we wszelkiego rodzaju piecach kondensacyjnych wyposazonych w mozliwosc sterowania z pomieszczeń.... Z tego wszytkiego mamy taki "obraz" z pieca wychodza 3 "piny" o numerach 1,2,4 -7 wolny 8i9 zworka...do podłączenia sterownika ... natomiast w sterowniku mamy piny 7,8,9 idwa do podłącznia np.:zdalnego sterowania rzez tel....

Pytanie moje jest takie:
    Które piny z pieca (1,2,4) podłączyc z odpowiedznimi pinami w sterowniku (7,8,9) ???Teoretycznie wszystko powinno latać na 24V DC...tylko n akotrych pinach powinno być te 24 V????