Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 20M1

08 Gru 2003 23:19 1739 11
  • Poziom 17  
    Mamproblem z obrazem, otozjest onprzeuniety w poziomiei regulacja w trybie serisowym niepomaga.Czy ktossieztymspotkal? :(
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    Jakiej wielkości jest to przesunięcie,co z gabarytami obrazu?
  • Poziom 17  
    Obraz jest przesuniety o ookolo3cm i wwyglada jakby trochebylapoduszka.
  • Poziom 33  
    naprawiasz wolno , ale piszesz za szybko bo słowa Ci się zklejają ...

w przypadku takiej usterki trudno będzie podpowiedzieć , trzeba usiąść do tego sprzętu z odpowiednim podejściem , przewiduję maksymalny czas naprawy tej usterki 30 minut , może daj go do serwisu ...

albo napisz coś więcej , co robiłeś , może już wcześniej ktoś z tym walczył , może coś zmieniono .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Wyglada to tak: nikt wczesniej w nim nic nie robil, trafil do mnie juz z takim efektem, probowalem ustawic to w trybie serwisowym ale sie nie dalo. Obraz nie jest za szeroki tylko jest przesuniety w poziomie i na widocznej jego prawej krawedzi jest troche poduszkowaty. Pozdrawiam i dziekuje za wskazowki. AS
  • Moderator
    Poduszki oczywiście w 20-calowym nie wyregulujesz. Jeżeli nie przesuwa fazy, to sprawdź powrót imp. H z trafopow. na MC, dobrze przelutuj, no i ewent. podstaw MC (może być -007).
  • Poziom 17  
    Dzieki koledzy za podpowiedzi ale niestety sprawdzilem wszystkie elemanty lacznie z MC44002P i niestety bez efektu. Zastanawia mnie fakt iz krawedz obrazu jest jakby lekko strzepiona, wymienialem juz elektrolity po wtornej stronie przetwornicy i w WN i dalej nic.Moze jakies inne sugestie?
  • Poziom 33  
    sprawdź dokładnie zasilanie drivera stopnia linii
  • Poziom 17  
    Dzieki wielkie jeszcze raz, podpialem zasilacz zamiast napiecia 12V i wszystko jest ok ale po wymianie stabilizatora i elektrolitow niestety efekt powraca. Nie mam juz pomyslow co z tym zrobic.
  • Poziom 33  
    napisałeś że jak podłączysz zasilanie z zewnątrz to jest ok , zrób tak , zmierz prąd jaki płynie na 12V z zasilacza zewnętrznego i wstaw obciążenie na odłączony obwód w TV , będziesz wiedział czy problem tkwi w filtracji zasilania czy obciążeń w TV , nie mam schematu przed oczami , ale chyba pomysł jest dobry , nie :?:
  • Poziom 17  
    Dzieki bardzo za podpowiedz, sprawdze to w sobote bo nie ma mnie w domu.