Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Zanussi TLADV800 - obroty bębna

05 Gru 2007 13:50 1604 7
  • Poziom 14  
    Witam mam problem z pralką Zanussi Adwentage 800 a mianowicie po włączeniu wode pobiera i załącza przekaźnik od silnika na sekunde że nawet beben sie nie ruszy (sprawdzałem silnik na krótko to działa) czy to wina programatora(moduł jest razem z programatorem).Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    a co dzieje się z pralką po upływie tej sekundy ? silnik nie jest sterowany jednym przekaźnikiem albo samym triakiem albo dwoma przekaźnikami zmieniącymi obroty. Sprawdź triak, przymocowany do radiatora z aluminium albo wymień odrazu na inny
  • Poziom 14  
    Pralka po sekundzie raz w jedna strone działa raz w druga i to jej cała praca.
  • Poziom 24  
    A ty byś chciał aby jak kręciła?Jeśli jest przepalona grzałka to nie grzeje wody i program stoi na ruchach rewersyjnych.A wypompowanie i wirowanie jest?
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Sprawdzałem miernikiem grzałke i nie miała przebicia a po druge termostat był ustawiony na 0 stopni. Wirowania tez nie ma.
  • Poziom 14  
    Przekaźnik sie załącza(na sekunde) prad płynie silnik ruszy i za chwile znowu stoi i to jest cała praca tego silnika

Dodano po 2 [minuty]:

jarekpłock napisał:
    Przekaźnik sie załącza(na sekunde) prad płynie silnik ruszy i za chwile znowu stoi i to jest cała praca tego silnika

A jaki element wykonawczy załącza przekaźnik?
  • Poziom 1