Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AEG Lav70340 - uszkodzony panel sterowania

05 Gru 2007 15:06 3773 7
  • Poziom 1  
    witam, pralka AEG oko-lavamat 70340 , PNC 91400241200 rok 2003
    niewidoczna dziura w gumowym kołnierzu spowodowała że woda uszkodziła pompę wodną -zwarcie, co spowodowało uszkodzenie panelu sterowania . Nowy panel kosztuje 630 zł.!! Czy kupić ? podłączyć samemu ,czy muszę wezwać serwis? dodatkowy koszt i te terminy!
    Proszę o pomoc.

Moderowany przez skryn:

Treść tematu poprawiłem. Proszę poczytać regulamin
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    a zwłaszcza pkt. 11 w całej rozciągłości.

• Poziom 22  
    Jeżeli nie jest "uwalony" procesor, to dobry elektronik to naprawi,inna sprawa że nie każdy chce to naprawiać.Musisz raczej poszukać fachowca, który już naprawiał elektronikę do pralek.
  • Specjalista AGD
    Odradzam (zdecydowanie ) samodzielne wymiany modułów w pralkach laikom, jeden błąd i "po ptakach" będzie płacz. Jeżeli juz, to tylko naprawa - warto spróbować albo solidna wymiana z gwarancją na rok i oględzinami całej pralki ale to kosztuje i jak dla mnie nieefektywne finansowo
  • Poziom 14  
    Nie panel tylko raczej moduł główny , bo panel w tej pralce nie powinien przekroczyć 180 zł , a moduł i owszem z wymiana 630 .
    Sam go nie wymienisz , ponieważ po wymianie należy wbić prawidłowy kod binarny , inaczej pralka będzie martwa .
    Do wymiany : moduł , fartuch , pompa trochę sporo po cenach serwisowych przestaje się opłacać
  • Specjalista AGD
    Mam podobny problem. Mała dziurka w fartuchu i zalało pompę spustową. Strzelił triak SMD. Wymieniłem na MAC96 (podobnie jak to się robi w amicach PC) i teraz pompa cały czas wylewa. Pompa jest nowa.
    Czy dałem nie właściwy triak?
  • Poziom 38  
    Podmień triak na inny sprawny z modułu i będziesz wiedział czy zmienik jest odpowiedni. Powodzenia
  • Poziom 20  
    Jest to moduł nieskonfigurowany EWM2000 więc po zamontowaniu należy wprowadzić kod heksogenalny który jest zapisany na starym module i z tym mogą wystąpić problemy bo sam montaż w pralce to bułka z masłem. Moim zdaniem jeżeli nie uda się naprawić należałoby wezwać serwis i mieć gwarancję
    pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Podmiana nawet na taki sam triak ze starego modułu Boscha nic nie dała. Po pomiarach części na płytce znalazłem opór 220 om który miał aż 3.1kom. Na wymianę na prawiidłowy pralka działa już poprawnie.