Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wykresy kołowe

05 Gru 2007 18:58 1897 2
  • Poziom 16  
    Witam

Mam problem w zrobieniu wykresów kołowych impedancji funkcji ω,R,L,C, potrzebuje to zrobic w excelu, może ktoś wie gdzie można znaleźc cos o wykresach kołowych? (nie chodzi mi o torty)

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 43  
    Witam,
    Tomasso napisał:
    Witam

Mam problem w zrobieniu wykresów kołowych impedancji funkcji ω,R,L,C, potrzebuje to zrobic w excelu, może ktoś wie gdzie można znaleźc cos o wykresach kołowych? (nie chodzi mi o torty)

Wykres Kołowy, jak sama nazwa wskazuje, to wykreślne rozwiązanie obwodu elektrycznego.
    Wobec powyższego, ni jak nie rozumiem po co Tobie Arkusz Kalkulacyjny, jakim jest EXCEL?
    Natomiast Teorię na powyższy temat znajdziesz w porządnym podręczniku do Elektrotechniki Teoretycznej.
    Choć przy odrobinie własnej inwencji można taki wykres skonstruować samodzielnie na podstawie analitycznego zapisu impedancji, a tę z kolei zapisać na podstawie schematu obwodu elektrycznego.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Excel jet mi potrzebny do zrobienia szablonu, będę podawał ω, R, L, C a następnie obserwował jak sie zmienia wykres.