Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakres regulacji głośności - Lincoln

05 Gru 2007 20:29 1053 5
  • Poziom 11  
    Chodzi o pokrętło głośności na godzinie 9 jest ok ale 10 już nie mówiąc o 12 jest zdecydowanie za głośny wręcz drażniący ( nadal czysty dźwięk) .
    pozostaje mi więc regulacja pomiędzy godziną 8 ( pozycja zaraz po włączeniu) a 9 nieco uciążliwe . Pytanie czy to normalne ( potencjometr nie trzeszczy) ?
  • Poziom 10  
    Witam. Ja mam trochę innaczej. Żebym mógł w ogóle coś zrozumieć to muszę potencjometrem przekrecić za godzinę 12. Poniżej godziny 12 jest cicho i ciężko cokolwiek zrozumieć (głos jest zniekształcony).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jest to oczywiście normalny objaw gdy ścieżka napylonego węgla w potencjometrze uległa "odkształceniu".

Proponuję wymianę potencjometra na NOWY.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    do akustyk_.... głośnik to masz sprawny, czy może lekko uwięziony w magnesie skoro nie wyraźnie ( nadpalony ) ?

Co do mojego przypadku dziękuję za odp. Jednak póki potencjometr działa równomiernie bez skoków i trzasków raczej skorzystam z kostki z tyłu radia i zamiast zwory dopasuję jakąś rezystancję - > bez ingerencji w wnętrze radia.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    1. Jest zrobiona modyfikacja zwierajaca ślizgacz z poczatkiem ścieżki - w zamyśle powoduje to zwiększenie ilości wysokich tonów ale powoduje objaw jak u ciebie.
    2. Ktoś zamienił potencjometr VOL z SQ i stąd ta krótka regulacja.
    Michał
  • Poziom 11  
    Co do wysokich tonów to by się zgadzało.

Dodanie rezystora jak wyżej wspomniałem dało dobry rezultat, ale tracę możliwość mocnego podgłoszenia w razie potrzeby, do tego wzmacniacz m.cz już będzie przesterowany ( za małe obciążenie na wyjściu) .