Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Altium Designer Computer ControlsAltium Designer Computer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zaklocenia w cb wchodza przez antene. Pomocy

bolo3003 05 Dec 2007 21:42 1711 4
    bolo3003
    Level 11  
    Witam. mam wielki problem, ktory byl juz poruszany wiele razy . tylko nigdzie nie udalo mi sie uzyskac odpowiedzi na temat zaklocen wchodzacych przez antene.
    radi:alan 48+ multi, mikrofon sadelta HM350, antenka Lemm 1700 mocowana na uchwyt do klapy bagaznika, auto Renault Laguna 2.0 benz + gaz,rok prod 1997. zakloceniami sa jakby pierdzenie. jak z kims rozmawiam i ten ktos jest coraz dalej to to pierdzenie zaczyna ta osobe przykrywac. gdy wylacze ANL to jest jeszcze gorzej. slychac jakby uklad zaplonowy, wymienilem swiece , przewodyWN, jest kondensator przy cewkach zaplonowych bo mam dwie. nie ma palca w aparacie zaplonowym ani nic takiego bo jest elektroniczny.nie jest to pompka paliwa bo jak przelacze na gaz to sie odcina ani alternator bo by gwizdal... wczesniej mialem ten sam zestaw CB w oplu kadecie z 87 roku i wszystko bylo super, zero zaklocen. antena oczywiscie zestrojona 1,2 -1,3 SWR.

czy kyos moze mi jakos pomoc??

Dodano po 2 [minuty]:

chcialbym dodac ze to moj pirwszt post i prosze o wyrozumialosc i pomoc
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Altium Designer Computer ControlsAltium Designer Computer Controls
    tom.jak
    Level 18  
    W mojej Lagunie pomogło zamonowanie starego Herberta. Różne inne pomysły były nieskuteczne. Radzono mi jeszcze zamontowanie anteny chyba helikalnej AT 1000 Eagle, ale tej metody nie wypróbowałem. Herbert radzi sobie doskonale z zakłóceniami w mojej lagunie.
  • Altium Designer Computer ControlsAltium Designer Computer Controls
    bolo3003
    Level 11  
    dzieki za podpowiedz ale troche mi szkoda tego radia bo kupilem je nowe i dlogo na nie zbiralem..... sam rozumiesz . pozdrawiam
    tom.jak
    Level 18  
    Rozumiem doskonale, ale renufka jest często beee pod względem zakłóceń i nie za wiele można zrobić. Testowałem Alana 78+, Unidena 520, PC-122, stosowałem filtr bifilarny na zasilaniu i zasilanie bezpośrednio z akumulatora, kondensatory, dławiki i wiele innych - nic nie pomagało. Dopiero zamontowanie stareńkiego (11 lat) Herberta dało efekt w postaci ciszy w czasie jazdy :). Ale walcz może znajdziesz jakiś sposób. Szukaj w starszych postach, było dużo różnych pomysłów. Powodzenia.
    yes2mike
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Temat dotyczący zakłóceń "wisi" na forum. Ba - jest pierwszy, czyli na samej górze.