Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1.4 - ładowanie akumulatora, brak wspomagania

Marzek 06 Gru 2007 11:35 5190 4
  • #1 06 Gru 2007 11:35
    Marzek
    Poziom 2  

Wita,

Mam problem w Renault Megane 1.4 z 1999 roku. Początkowo sporadycznie, teraz ciągle świeci się kontrolka braku ładowania akumulatora oraz brak jest wspomagania. Dodatkowo wcześniej słychać było czasami pisk paska od alternatora - na początku, krótko po odpaleniu, przy niskich obrotach, potem po rozgrzaniu silnika wszystko ustępowało. Czy ma to związek i czy pasek jest do wymiany lub chwilowo do naciągnięcia? A może jest inna przyczyna?

0 4
  • #2 06 Gru 2007 13:42
    grzebacz
    Poziom 21  

jak problem to od razu na forum...i co mamy rozlać fusy?zaglądałeś pod maskę?czy boisz się pobrudzić sobie ręce?
    pamiętaj usterek i awarii może być kilka a więc:paski całe,jakie jest napięcie na aku,płyn we wspomaganiu jest?

0
  • #3 06 Gru 2007 14:06
    mczapski
    Poziom 38  

Ano właśnie. Zamiast zajrzeć pod maskę łatwiej włączyć komputer. Pasek sobie popiskał i jesteś spokojny. A może tego paska już nie ma? A może skapitulował napinacz. A może łożysko alternatora odeszło? Tylko, że może lepiej przy komputerze więc nic nie rób.

1
  • #4 06 Gru 2007 14:10
    Marzek
    Poziom 2  

Nie wiem czemu tak ostro odpowiadasz. Jak człowiek nie ma doświadczenia, to zaczyna od tego co mu przyjdzie do głowy. Pewnie, że zaglądałem i pasek był cały. Teraz nie mam możliwości zajrzeć, bo żona nim pojechała i nie wie co zrobić. Nie mam wielkich doświadczeń, a chcę problem sam rozwiązać. I nie wiem od czego zacząć. A objawy były takie jak opisałem. Pasek był napinany dość dawno (jakieś 25 tys. km temu). Wiem, że jak piszczało, to był pewnie poluzowany. Tylko czy wyświetlanie się braku ładowania i brak wspomagania może mieć związek z poluzowaniem się paska, czy też może być inna przyczyna? Chcę się dowiedzieć, gdzie mam szukać usterki, po prostu od czego zacząć.:?:

0
  • #5 06 Gru 2007 14:21
    andrzej836
    Poziom 14  

Nie przejmuj się odpowiedziami tylko sprawdż pasek może go już nie ma. Nie wiem czy w tym samochodzie pasek ma wpływ na wspomaganie ale na ładowanie akumulatora na pewno.Szerokiej drogi!

0
  Szukaj w 5mln produktów