Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 607 jak dodatkowo zrobić odcięcie zapłonu

06 Gru 2007 15:41 5627 17
  • Poziom 15  
    Witam

Posiadam Peugeota 607 2,2 benzyna. Szukam jakiś informacji gdzie mu zrobić dodatkowe odcięcie zapłonu. W internecie nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat. Dokładniej nie wiem w jaki kabel miałbym się wpiąć żeby czegoś nie uszkodzić.

Z góry dzięki

Pozdrawiam Konrad
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Najłatwiej i najbezpieczniej odciąć pompę paliwa (o ile to benzynka).
    Jak nie ma schematu instalacji el. to dostań się do pompy (zazwyczaj trzeba podniesc tylną kanapę odkrecic osłonę i sprawdz jakie kable (kolory) idą do pompy (trzeba wykluczyc te co są od wskazania poziomu paliwa) potem potwierdzić to voltomierzem a potem przeciąć kabel i sprawdzić czy samochód "odpala". Zamontować włacznik lub przekaźnik i gotowe. Wiązka idzie zazwyczaj w progu (sciągasz nakładke, odchylasz wykładzine i widać ją)
  • Poziom 20  
    W peugeotach przewody są numerowane i tylko białe,szare, zielone, zielono żółte.
    Lepiej odetnij plus po stacyjce, sterownik silnika nie będzie łapał żadnych błędów.
    Z tego co pamiętam to grubszy szary przewód idący od stacyjki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 40  
    Witam.
    Ja swoim klientom montuję taki oto układzik (podaję najprostszą wersję).
    Kontaktron montujesz w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.
    Oczywiście aby "pobudzić" kontaktron musisz zbliżyć do niego magnes (najlepiej mały neodymek).
    Jak działa taki prosty układzik chyba nie muszę opisywać.
    Pozdrawiam

Moderowany przez Błażej:

Wątkiem dyskusji jest: CO dokładnie należy ciąć w KONKRETNYM aucie. Układzik fajny i prosty ale nie związany z tematem!

• Poziom 15  
    Dzięki za odp.

Szukam takiego sposobu żeby auto nie wyłapywało mi jakiś błędów, które później będą się wyświetlać. Poszukam tego kabla pod stacyjką i zobaczę dokąd on biegnie, postaram się go przeciąć w jakimś trudno dostępnym miejscu.

A jak odetnę pompę paliwa komputer złapie błąd?

Posty scaliłem. <Błażej>
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat oczyściłem i uporządkowałem. A panowie harnasx i xwit (w kolejności alfabetycznej) jak chcą się za łby powodzić, to wynocha na PW! Chyba wam to "x" z nicków powycinam, bo to ono chyba tak agresję potęguje...
  • Poziom 15  
    Witam

Poszukuje jakiś informacji jaki wybrać alarm do peugeota 607 z 2000r. Na rynku jest tyle że nie mam pojęcia na co mam zwracać uwagę. Czy muszę mieć dodatkowego pilota czy można jakoś to zrobić z pilotem oryginalnym od auta.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    SEO PERFECT CAN(bezpilotowka)
  • Poziom 21  
    milejow napisał:
    SEO PERFECT CAN(bezpilotowka)

Nie pisz bzdur!!!
    Seo perfect owszem - ale analogowo, to proste auto więc nie utrudniaj!
    Nie ma nawet wersji CAN pod to auto :D

A zamontować tam można całkiem sporo systemów i wszystko zależy od zasobności portfela właściciela i od samego auta. Po co montować np bezpilotówkę jeśli właściciel ma tylko jednego pilota oryginalnego.
    Trochę mało szczegółów o samym pojeździe, ale na pewno wybór jest spory.
    Wątki scaliłem. Dotyczą zabezpieczenia w tym samym aucie i nie ma sensu rozbijać tego na wiele dyskusji...
  • Poziom 15  
    Mam dwa oryginalne piloty jeśli o to chodzi. I chciałbym sterować alarmem z oryginalnego pilota. Jakie mam jeszcze podać informacje o aucie?

Trochę poszperałem w necie i poczytałem sobie i występują dwie wersje tego alarmu, jedna jest pod starsze modele auta a druga pod nowsze z magistralą CAN i czy coś takiego. Z tego co się orientuje moje auto nie posiada CAN bo tą magistrale posiadają dopiero peugeoty od 2002r produkcji.
    Ma może z was ktoś schemat tego alarmu bo jestem ciekawy czy sam sobie poradzę z montażem. Zakładałem kiedyś już alarm do opla omegi, ale ten peugeot jest już trochę bardziej zelektronizowany i nie chcę czegoś sobie popsuć.

Po przeszukaniu neta chyba jednak nie ma schematu do peugeota 607, ale no trudno może znajde schemat elektryczny tego auta.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Mam nowe pytanie odnośnie tych bezpilotówek słyszałem że jak ktoś mi np. jakimś łamakiem przekręci wkładkę w drzwiach to mi się alarm rozbroi. Czy to jest prawda bo jak tak to taki alarm to jest bez sensu.
  • Poziom 32  
    Nie, to nie jest tak. W dobrej bezpilotówce tylko zadziałanie pilota rozbraja alarm.
  • Poziom 33  
    Take bzdury mówi tylko ktoś kto się na tym nie zna.Albo tak podłącza bezpilotówkę.Porażka.
  • Poziom 15  
    Domyślam się że seo perfect daje taką możliwość. Znalazłem schemat montażu tego alarmu chyba do 50-sięciu aut a oczywiście do 607 już nie ma ale to dlatego że ja właśnie mam takie auto i musi być zawsze pod góre :D

Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Jest schemat do 607 dla Perfecta.
  • Poziom 15  
    Stwierdziłem że auto oddam do zakładu montującego alarmy bo jest zimno i szybko się robi ciemnio. Odżałuje te parę stówek i niech mi to założą. Ogólnie nie lobię wstawiać auta do żadnych mechaników bo po prostu im nie wierzę, ale cóż jak trzeba to trzeba.

Ale odcięcie zapłonu sam sobie zrobię i wypadnie chyba na + po stacyjce. Jak najłatwiej określić który to kabel?
    O nie! Tego już za wiele! Zasilanie po stacyjce można odnaleźć za pomocą żaróweczki w ciągu kilkunastu sekund. Koniec dyskusji! Zamykam!