Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala DSC 1616 i RFK5501 ile obwodów?

06 Gru 2007 16:05 3537 23
  • Poziom 19  
    Centralka ma 6 linii przewodowych, klawiatura możliwośc podłączenia 32 czujek bezprzewodowych.
    Pytanie jest takie:czy czujki bezprzewodowe zajmują numery linii przewodowych czy też nie.
    Czujki bezprzewodowe działają tylko po przydzieleniu numerów linii od 1 do 6.
    Jeśli przydzielam wyższy nr np. 11 to centrala nie reaguje.
    Mam do podłączenia 6 linii przewodowych i 4 bezprzewodowe.
    Czy to oznacza że muszę dac moduł rozszerzenia PC5108 aby zapewnic numery linii dla czujek bezprzewodowych, czy jest to kwestia programowania? . Z instrukcji nie wynika to jasno więc proszę wyjaśnienie.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Sam sobie zaprzeczasz w pytaniu. Sześć pierwszych linii robisz jako przewodowe a następne możesz zdefiniować jako bezprzewodowe. Bezprzewodowe mogą zajmować linie na płycie ale nie muszą. To jest sprawa programowania , nie potrzeba modułów rozszerzeń.I jeszcze jedna uwaga ta centrala ma 6 linii na płycie lub obsługuje 16 bezprzewodowych. Klawiatura jest uniwersalna i ma możliwoś przypisania 32 linii bezprzewodowych ale dotyczy to central 1832 i 1864.
  • Poziom 14  
    Linie przypisac do podsystemu,zdefiniować je,w opcjach linii zaznaczyc je jako bezprzewodowe ,w programie modułu 5132 wpisac numery urządzen bezprzewodowych w odpowiednie miejsca i......do instrukcji czasami zajrzeć przed instalacją:D:D:D
  • Poziom 24  
    Klawiatura RFK5501 sama w sobie ma wbudowany odbiornik radiowy i nie ma potrzeby stosowania modułu 5132 o którym wspomniał 793DF:D:D:D
  • Poziom 14  
    Nie pisze jak twierdzi w swojej wypowiedzi nikspol o koniecznosci instalowania mudułu 5132 lecz o koniecznosci zaprogramowania,klawiature RFK5501 programuje sie identycznie jak modul 5132,tym samym programem
  • Poziom 19  
    Dzięki Wam wiem już, że ten zestaw nie wymaga rozbudowy.
    Nie mam problemu z zaprogramowaniem czujek bezprzewodowych i Klawiatury, dobrze wiem że klawiatura ma w sobie odbiornik.
    Problem polega na tym że centrala nie widzi zaprogramowanych linii bezprzewodowych na wyższych numerach , jak napisałem wyżej. Natomiast bez problemu działają na nr 1 do 6 .
    Wydaje mi się że kol. 793DF wskazał właściwą drogę tzn. przypisac te linie do innego podsystemu.W tej kwesti instrukcja jest dla mnie mało czytelna. Jutro będę próbował. Nie robiłem tego jeszcze i dlatego prosze o pomoc.
  • Poziom 31  
    dokładnie kolego, masz wpisane do systemu tylko linie od 1 do 6.
  • Poziom 19  
    Możliwe że tak jest, jutro będę próbował i zdam relację.

Dodano po 1 [minuty]:

A jak wpisac te wyższe?
    Programuję zgodnie z instrukcją 8[kod]804, nr linii ,itd.
  • Poziom 24  
    W podprogramie 203 je uaktywnic
  • Poziom 24  
    Ale zgodność ,przy okazji pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Tak to chyba wyjasnia bo opcje wpisywałem natomiast w [203] nie ustawiałem. Jutro dam odpowiedź a za dzisiejsze wskazówki dziekuję
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Kolego UBL21,nie do innego podsystemu przypisać ale właśnie do tego.czyli pierwszego, w programie 202 przypisujesz linie 7 i 8(fabrycznie są tam przypisane) a w 203 9 i 10 (jezeli tworzysz 4 dodatkowe linie bezprzewodowe). Nalezy rownież pamietać o zdefiniowaniu lini 9 i 10,fabrycznie są zdefiniowane 00 czyli nieaktywne!! Nalezy równiez pamietac aby w opcjach lini bezprzewodowych zaznaczyć opcję "Bezprzewodowa". A,i jeszcze jedno,radzę w szyfratorze RFK5501 załorzyć stycznik sabotażu(bo będą klopoty,hehe) Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Okazało się że linie 1- 16 fabrycznie są przypisane do podsystemu 1 i tu nic nie zmieniałem bo nie było potrzeby.
    Błąd polegał na tym że linie 9-16 nie były zdefiniowane w sekcji [001] natomiast linie 1-8 są zdefiniowane fabrycznie. Dlatego na nich wszystko działało. Ukłony dla kolegi 793DF

Mam jeszcze takie pytanie, czy do zmiany definicji np. linii 6, muszę "przeleciec" w sekcji [001] od początku 1-5 i dopiero 6 czy też jest sposób aby zmiany dokonac bezpośrednio na linii 6.
    Myślałem że można to zrobic wchodzac do sekcji [106] ale nic z tego.

Wszystkim bardzo dziękuję za szybką pomoc i edukację.

Tematu na wszelki wypadek nie zamykam bo mogą pojawic się jeszcze problemy.
  • Poziom 24  
    Witam ponownie.
    Przy prog, typu linii musisz przejść po kolei przez wszystkie linie.
    Przy ustawianiu opcji możesz wybierać dowolne linie.
  • Poziom 31  
    I pamiętaj że PC 1616 ma tylko 6 lini na płycie, czyli linie 7 i 8 są niedostępne.
    Chyba że bezprzewodówka je chwyta, ale wątpie.
    kolejne linie programujesz jako 9 i 10 w zwyż.
  • Poziom 24  
    bartek_p napisał:
    I pamiętaj że PC 1616 ma tylko 6 lini na płycie, czyli linie 7 i 8 są niedostępne.

kolego 6 linii ma Normanie 6 + 1 w klawiaturze albo wejście albo wyjście jak woli + bezprzewodówka jako następne... linie bezprzewodowe mogą zastąpić linie przewodowe
  • Poziom 14  
    bartek_p napisał:
    Bezprzewodówka je chwyta,nie ma z tym problemu,nie wolno tylko programować do bezprzewodówki niewykorzystanych linii z rozszerzeń.Pozdrawiam :D
  • Poziom 31  
    No może i chwyta, nigdy na 1616 nie sprawdzałem.
    I mi tego nie tłumaczcie bo z deską nie mam problemów :)
    Może pora żeby autor wypowiedział się co zdziałał
  • Poziom 19  
    Pierwsze uruchomienie i programowanie przeprowadziłem na stole. Nie miałem polskiej instrukcji (sprzęt ze stanów) więc nie wszystko było dla mnie jasne tym bardziej że ustawienia fabryczne były trochę inne. Zdobyłem instrukcje i pogrążyłem się w lekturze. Okazało się że w polskiej instrukcji (AAT) jest błąd w opisie i nieźle mnie zmylił (brak * po wpisaniu kodu instalatora przy programowaniu klawiatury) . Dzięki Wam poradziłem sobie z programowaniem i układ uruchomiłem.
    W tej chwili jest już zainstalowany.
    Wykorzystane 6 linii przewodowych oraz 4 bezprzewodowe na numerach 7,8,9,10
    Znam też odpowiedź na tytułowe pytanie ile obwodów można zabezpieczyć tą centralą wraz z klawiaturą RFK5501.
    Max pojemność centrali to 16 obwodów i tyle może być linii bezprzewodowych.
    Lub 6 linii przewodowych na płycie + 1 w klawiaturze + 1 ppoż na PGM2 (2-wire Smoke Detector), oraz 10 linii bezprzewodowych.
    Czeka mnie jeszcze zainstalowanie w sypialni drugiej klawiatury PK5500 ale najpierw muszę doprowadzić przewód.

Mam pytanie czy Format Linia Prywatna umożliwia wysyłanie powiadomień na telefon komórkowy i jak bardzo skomplikowane jest zaprogramowanie.
  • Poziom 24  
    co do linii prywatnej...

Format Linia Prywatna
    Je eli wybrano format Linia Prywatna i pojawi sie zdarzenie zaprogramowane do wysłania, centrala
    wybiera odpowiedni numer telefoniczny u ytkownika i przesyła dwukrotny sygnał z czestotliwoscia co
    3 sekundy. Potwierdzenie przez u ytkownika odbywa sie przez przycisniecie przez 3 sekundy
    jednego z przycisków: 1, 2, 4, 5, 7, 8, 0, * lub # na telefonie. Czas oczekiwania na potwierdzenie jest
    programowany. Nastepnie centrala poinformuje u ytkownika za pomoca krótkich dzwieków z której
    linii został wywołany alarm. Przykład: alarm z linii 3 bedzie sygnalizowany poprzez 3 krótkie sygnały.
    Po otrzymaniu powiadomienia z której linii nastapił alarm nale y przycisnac jeden z przycisków: 1, 2,
    4, 5, 7, 8, 0, * lub # w celu potwierdzenia alarmu. Je eli w systemie nie wystapiły adne inne alarmy
    centrala rozłączy sie.

w podprogramie 301,302,303 wpisujesz numer telefony
    A ustawia sie w podprogramie 350 wpisujesz 09 09
  • Poziom 14  
    Trzeba jeszcze w 166 zaprogramować czas oczekiwania na handshake i jakiekolwiek inne od FF kody alarmów w 320. Dla uproszczenia,jeśli nie jest istotna informacja z której linii jest alarm można zaprogramować format "powiadomienie osobiste",programuje się analogicznie. Szczęśliwych,radosnych i rodzinnych Świąt wszystkim kolegom życzę.
  • Poziom 19  
    Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc, alarm działa, jestem pod wrażeniem możliwości programowania tego układu a także wiedzy szanownych kolegów.
    Temat zamykam.