Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi A4 1.9 TDI 2000r. błąd P0303(błąd zapłonu 3 cylinder)

06 Gru 2007 23:11 13625 8
  • Poziom 16  
    Witam mam problem z audi jak w temacie.Auto ewidentnie nie pali na jeden cylinder ma nie równą prace i szarpie przy przyspieszaniu.Wyczyściłem złącza przy pompo wtryskiwaczach i wykasowałem błąd ale to nie pomogło:cry: jezdziłem tak z miesiąc teraz pracuje pojechałem jeszcze raz na komputer i błąd był dalej postanowiłem go skasować i sie udało aut chodziło normalnie paliłem gasiłem było ok nawet coś pojezdziłem odpaliłem było to samo.Wpadłem na pomysł żeby podmienić wtryskiwacze czyli zamiana np 2 z 3 ale błąd po skasowaniu był ten sam:| kable i wtyczki wizualnie wyglądają ok brak uszkodzeń zrobiłem zdjęcia parametrów z kompa może to w czymś pomoże bo mi sie pomysły pokończyły.

z góry dziękuje za jaką kolwiek pomoc

PS
    ma ktoś prawidłowe wartości dla tego silnika?

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    a nie dołożył ktoś przypadkiem modułu zwiększającego moc silnika ? Pośniedziałe złącze i elektronika w module.
    Miałem tak w Leonie
    Na podszybiu przy sterowniku silnika, sprawdź czy w rynience nie ma za dużo wody (nie drożny odpływ) i dostała się do sterownika.

Spróbuj wyregulować dawke paliwa głowicą pompy wtryskowej - odkrecasz 3 śruby torx i przesuwasz (za pomocą młotka gumowego) do przodu lub tyłu silnika.

Dodano po 2 [minuty]:

Z tego co pamiętam w VAG-u są podane parametry.
    Na forum troche jest na ten temat w:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum78.html
    tylko trzeba chwile poszukać recznie.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    A co to za silnik (oznaczenie) bo nie mogę dojrzeć?
  • Poziom 16  
    jaki dokładnie oznaczenie silnika to nie wiem ale mam foto tabliczki z VIN'em
    w każdym razie nie jest to zwykły diesel z pompą wtryskową tylko ma pompowtryskiwacze

może mi ktoś powiedzieć czy coś sie stanie jak odłączę akumulator i komputer?

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Kolego to ty bawisz się w podłączanie a nie wiesz do czego?Muśisz troche poczytać.To nie boli.
  • Poziom 16  
    alpha01 słuchaj czytałem i na necie i szukałem takiego problemu jak mój ale on występował w benzyniakach a pod kompa może sobie byle kto podpinać auto powiedzmy ze ja sobie nim kasuje inspekcje.Po to założyłem temat aby mi ktoś podsuwał jakieś pomysły bo moje sie kończą.Chciałem sie dowiedzieć co sie stanie jak odłączę kompa i aku i sie nie dowiedziałem bo bym obejrzał kompa czy nie jest zalany albo czy nie ma uszkodzeń mechanicznych.

Jeśli ktoś ma faktycznie dobry pomysł co może być uszkodzone albo wie czy coś sie stanie jak odłączę aku to podaje swój numer na kom. 604 205 753 proszę napisać sms'a a ja zadzwonie dziękuje z góry za pomoc

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    a co niby ma sie stac jak odlaczysz akumlator?ale wyskakujesz z pytaniami!takich podstaw niewiesz a chcesz naprawic audi?a jak wymieniasz akumlator bo Ci zdechnie to cos sie dzieje??no chyba ze masz zamiar odwrotnie klemy zakladac?

Dodano po 2 [minuty]:

aha niepowiedzialbym ze pod kompa moze sobie byle kto podpinac,Ty naprzyklad sobie podpioles i dalo Ci to cos?.powodzenia
  • Poziom 16  
    Widzę że wjechałem paru osobom na ambicje ale mi to zwisa! i podpinanie pod kompa mi dało coś satysfakcje i to ze nie mi pokazało błąd na 3 cylindrze! a pytanie

"a co niby ma sie stac jak odlaczysz akumlator?" np czy to orginalne radio nie sfiksuje.No to jak już wiem że nic sie nie stanie to jestem spokojny.

Ruffus-servis to jak jak mi masz docinać to się naucz pisać po polsku a nie ''stac'' , "odlaczysz'',''naprzyklad''
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Do niczego ten temat nie prowadzi-możliwa nawet usterka mechaniczna
    Zamykam