Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chce kupić Głośniki+Karta muzyczna max450zł prosze o rade

07 Gru 2007 00:43 1403 12
  • Poziom 10  
    Chce kupić głośniki i jeszcze karte muzyczna do 150zł co do karty muzycznej to:

-Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio

-Creative Sound Blaster Audigy SE OEM

-Creative Sound Blaster X-Fi Xmod(zewnetrzny)

a co do głośników to:

-Logitech X-540

-Logitech X-530( jakie są różnice od x 540 oprucz ceny)

-Creative Inspire T6100 5.1 retail

moze cos innego polecacie napiscie co i jak czemu akurat te itp.

chodzi mi, żeby jakośc dzwieku była zadowalająca, żeby było głośne, bas był soczysty i żeby dzwięk przestrzenny był namiastkom KINA:) zastosowanie gry, filmy, sluchanie muzyki:) szczegolnie filmy...
    za wszelka pomoc dziękuje:)
  • Poziom 28  
    Witam!
    Po pierwsze odradzał bym wszystkie te dźwiekówki które podaleś jak przykłady. Jedynie Audigu 2 to dobra karta, ale nie w wersji SE. Kup używaną Audigy 2 ale normalną wersję i będziesz zadowolony. Co do głośników proponuje tkai zestawik http://allegro.pl/item278957740_glosniki_genius_sw_hf_5_1_5000_hometheater_sklep.html napewno ładnie zagra pod tą kartą. Tylko musiałbyś się przyzwyczaić do troszeczkę podobno mulącego basu, ktory jednak w kinie pokazuje pazurki właśnie przez to lekkie mulenie. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    ja znowu czytalem opinie o Logitech X-540 ze sa dobrymi glosnikami dobrze graja itp. a co do GENIUS SW-HF 5.1 5000 sa drewniane a jak graja czy glosno i czysto jak x -540??
  • Poziom 28  
    Hmmm no w sumie nie wiem czym się różnią bo w sumie parametry takie same, ale moim zdaniem wykończenie troszkę gorsza...ale to kwestia gustu, a jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje. O jeszcze widzę, że pilot mają inny. Poszukaj po sklepach komputerowych...jestem pewien, że we Wrocku je znajdziesz. Tak popatrzyłem na te Logitechy i moim zdanie wyglądaja naprawdę bladziutko przy Geniusach. Tam sub ma tyle mocy co tu satelitki :)
  • Poziom 10  
    Chyba jednak sie skusze na GENIUS SW-HF 5.1 5000 a jeszcze jedno pytanko czy ma on uchyty zeby zamontowac glosniczki na scianie?? czy nie będzie z tym problemu? i chyba instrukcjia jest po polsku bo zlorzenie tego POTFORA chyba nie jest proste:D co do koloru wybiore ta wersjie ciemniejsza.
  • Poziom 13  
    ja mam te geniusy.uchwyty do wieszania na scianie mają te mniejszy 2 kolumny ale ja bez problemu przybiłem sobie te wieksze poprostu wbijajac do nich inne uchwyty i wszystkie wisza:)prócz centralnego oczywiscie.mialem dawniej logitechy x-530.Co prawda bass na standartowych ustawieniach jest troche taki dziwny ale ja mam podkrecony na ful na potencjometrze a w winampie w korektorze ustawiony ,,full bass" i mozesz wierzyc lub nie ale bass WYMIATA!!!subwoofer jest o wiele silniejszy niz ten w logiechy(tu 75W a tam 25W) jednak nie ma to jak głosniki w drewnie kolumny bardzo ładnie graja(bo sa 2 drozne(piszcałka i sredniotonowy) a w logitechu 2 jednakowe głosniki nie ma piszczałek przez co góra i środek jest taki ,,plastikowy".Jedne co mi sie nie podoba w nich to to ze mimo ze bass jest naprawde potezny to wogule mebli nie rusza bo sub jest na nózkach które tłumia wszystko,mam standardowa ac'97 a i tak jest exxtra jestem z nich w pełni zadowolony do tego jest pilot którego brak w x530.wygladaja exxtra bez maskownic co najmniej jakby koszotwaly z 700zł.aha co do mulącego basu; bass jest potężny i ,,ciągnie sie" tzn w logitechach bas to jest takie tupnięcie a tu jest miekki i taki długi a nie mulący.Głosniki jak najbardziej warte swojej ceny jeszcze jak kupie Creative Augidy SE to dopiero beda dawać.pzdr polecam
  • Poziom 28  
    Gruhaa to, że sub nie trzęsie meblami to akurat zaleta, a nie wada(meble nie wpadają w rezonans i nie zakłócają odsłuchu). Nie kupuj Audigy 2 SE tylko zwykłą bo SE to zubożona wersja i gra fatalnie. Pozdrawiam.
  • Poziom 35  
    A nie lepiej popracować trochę z DIY i złożyć coś z prawdziwego zdarzenia? Za 350zł można spokojnie poskładać bardzo dobre monitorki które w porównaniu z takim zestawem to pomyłka...
  • Poziom 10  
    Kupilem juz i mam problem z podlaczeniem zeby wszyskie dzialaly...chodzi o te czerwone i biale przewody...(jestem zielny w tych sprawach)niby instrukcjia jest po polsku ale nie kminie jej moze zacytuje"dotyczny dolaczonych stereofonicznych kabli RCA: złacza ac-3 (5.1)INPUT 1 na subwooferze są przeznaczone....itp. od tego wlasnie nie wiem jak podlaczyc bo podlaczylem i nie dzialaja wszyskie glosniki jak by ktos mogł krok po kroku napisać jak je podlaczyc....chodzi o oznaczenia przewodow CZERWONYCH F.R R.R i BIALE F.L R.L jest jeszcze CZERWONY odpisany SUB i BIALY CEN podlaczylem je do subwoofera tam gdzie trzeba czyli podgniazdo jak jest podpisane SUB i CEN czy wszyskie gniazda musza byc zapelnione>?? bo jest ich PRAWY 6 i LEWY 6 jak ktos by mogl pomoc moj nr gg 1435166 pozdrawiam i czekam na odp na forum lub na gg

Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

Już sobie poradzilem z podlaczeniem wszysko śmiga DOBRY WYBÓR jak na 2 h sluchania muzyki. Mam jeszcze pytanko głośnik centralny połorzylem na monitor(nie mam inaczej jak go polorzyć) mam monitor kineskopowy i czy nagrzewanie sie jego nie spowoduje uszkodzenia glosnika?? jak kupie sobie LCD to postawie go pod nim ale teraz co sądzicie??

Dodano po 37 [minuty]:

podlorzylem gazete pod głośniki to powinno pomóc co sądzicie>??nie uszkodza się??