Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja lutownicza PT 768 - nie grzeje

07 Gru 2007 01:25 1440 3
  • Poziom 18  
    Witam
    Problem wyglada nastepujaco - brak napiecia na kostce grzałki (siec przewody ok). Wymienilem BT137 bez rezultatu.
    Prosze o jakies podpowiedzi bo akurat tematyka z tej dziedziny elektroniki jest mi toche obca :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Jak się nie mylę ten triak powinien być jeszcze wysterowywany za pośrednictwem transoptora. Sprawdź to. A czy możesz ustawić temperaturę. Pytam bo to może też być wina sterownika.
  • Poziom 18  
    Wiec wogle zachowuje sie nie tak jak trzeba jak na moje oko po wlaczeniu stacji odrazu wlacza sie kompresor i dmucha na full a na wyswietlaczu widnieje cos takiego choc opcja hot air gun nie jest wogle wlaczona jesli ja wlacze temperatura wyjasciowa 90 tak jak ma byc a wydmuch spada do zera i mozna regulowac poziom temperatury i wydmuchu
  • Poziom 18  
    W tym momecie sytuacja sie troche zmieniła wymienilem uszkodzony kondensator{nie zauwazyłem wczesniej } i mam zasilanie na grzałce tylko ze po wlaczeniu nagrzewa sie ona na full regulacja wogle nie działa
    tzn ma wyswietlaczu wszytko dziala prawidlowo ale nie przynosi efektu :cry: