Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon HK-970 - uszkodzone wejście

fisher78 07 Gru 2007 10:30 905 0
    fisher78
    Poziom 9  
    Witam,
    Posiadany przeze mnie HK-970 (klasyczny wmacniacz stereo który podobno ma podane sygnały wejściowe bezpośrednio na elektroniczny selektor, przestawiany cyfrowo) zaczał w pewnym momencie grać ze wszystki żrodeł na raz. Gdy pracowały na raz np tuner i kompakt zachowywał się jak mikser. Bez względu na ustawienie wejścia grało wszystko co było włączone.
    Zostało to naprawione w serwisie jednakże otrzymałem informację ze przyczyną usterki jest róznica potencjałów na wejściu, która prawdopodobnie pali układy scalone.
    Podłaczone były: tuner, cd, dvd, gramofon, magnetofon i komputer. Do wyjścia przedwzmacniacza dołączony był także subwoofer aktywny.
    Jak sprawdzić który z tych komponentów robi bałagan? Nie jestem elektronikiem ale na mój chłopski rozum pewnie nalezy wziać voltomierz i badać napięcie między masą przewodu a plusem na każdym kanale kazdego z komponentów które były podłączone.
    Który z tych komponentów (na pewno komputer z racji nieseparowanego zasilania) może powodować szpilki - skoki napięć przy włączeniu, których nie wykryję cyfrowym woltomierzem?
    Jak ewentualnie odseparować wyjścia, jezeli już będzie wiadome które urzadzenie pali wzmacniacz?
    Czy przypadkiem nie bredzę?
    A może lepiej dać komuś zarobić 50zł i zawołać do domu elektronika który to pomierzy?
    pozdrawiam.