Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytań odnośnie budowania przedniej sceny.

RaaaD 07 Gru 2007 15:27 1260 11
  • #1 07 Gru 2007 15:27
    RaaaD
    Poziom 12  

Witam,
    jako że idą święta postanowiłem pomęczyć Mikołaja ;)Wybór padł na audio w samochodzie.
    Dane odnośnie tego co posiadam:
    Samochód - KIA SHUMA
    Radio - Pioneer DEH 5700MP
    Wzmacniacz: Axton C408
    Tuba (jak kto woli walec żebyście się mnie nie czepiali ;) ): JBL CS1204T

Jak już mi doradzano postanowiłem olać całkowicie tył i zająć się przodem. Myślę nad zestawem odseparowanym Helix Dark Blue 62.1.
    Jak myślicie będzie ładnie grało? Czy może polecilibyście coś innego w cenie tak do 400zł?
    Bałem się że nie zmieszczą się w fabryczne otwory w drzwiach ale dzisiaj wszystko pomierzyłem i głębokość otworu od blachy do szyby to 70mm, więc powinno się zmieścić prawda?
    No i jeszcze pozostaje kwestia przewodów jak wiadomo seria jest do dupy więc chciałbym je zmienić. Polecono i następujące parametry przewodów:
    "maja być z miedzi beztlenowej... od wzmaka do zwrotnic 2,5mm2 od zwrotnicy do tweeterow 1,5mm2, a od zwrotnicy do głośników 2,5mm2"
    i znalazłem na allegro następujące:

to są właśnie z miedzi beztlenowej? Są stosunkowo niedrogie więc mam obawy czy aby napewno będą dobre...
    Głośniki chce kupić na tej aukcji:

bo facet daje przewód do wzmaka. Na innej aukcji są o 30zł tańsze bez przewodów więc stąd moje pytanie. Czy warto dopłacić 30zł za ten przewód czy lepiej jednak kupić jakiś inny?

Jak już założę to wszystko to trochę Was pomęczę o maty bitumiczne, mam nadzieję że znowu pomożecie :)

Aha, i przepraszam za linki do allegro. Czytałem że nie można ich umieszczać ale nie potrafiłem opisać tych przewodów żeby dowiedzieć się czy są dobre.

Pozdrawiam
    RaD

0 11
  • #2 07 Gru 2007 17:47
    toma085
    Poziom 21  

Wydaje mi się że tego typu kabelki warto by było się zapytać w najbliższym sklepie lub hurtowni elektrycznej są jeszcze tańsze a zazwyczaj są w ofercie.
    Jeśli chodzi o głośniczki to dobry wybór ale mi się bardziej podobał dzwięk PowerBassów nie pamiętam dokładnie modelu ale na Essie mają je po 349zł naprawdę warto luknąć, ale to jak ty wolisz.

0
  • #3 07 Gru 2007 21:17
    crazy_88
    Poziom 42  

Dokładnie lepiej dołożyc i kupić pb es6c

0
  • #4 07 Gru 2007 22:33
    RaaaD
    Poziom 12  

Boję się przewodów kupować w sklepie bo się na nich nie znam i boję się żeby mi nie wcisnęli zwykłych miedziaków. Bo jak już wydaje kasę to chciałbym na coś konkretnego.

No jeśli są lepsze i nie jakoś masakrycznie drogie to jasne że lepiej dołożyć.
    Tylko co to za firma? Nigdzie na allegro ich nie mogę wyczaić.

0
  • #6 13 Gru 2007 17:19
    RaaaD
    Poziom 12  

No wiem, trochę paranoicznie to zabrzmiało ;)
    Ale chodzi mi o to że jak mam link do aukcji z allegro to się mogę Was specjalistów zapytać czy taki przewód się nadaje, czy jest dobry itd. a w sklepie może mi pomóc tylko sprzedawca któremu zależy jedynie na sprzedaży towaru.
    Np. jak kupowałem przewód zasilający do wzmaka i poprosiłem taki jak mi tu na elektrodzie doradzano czyli 10mm2 to mi babka powiedziała że taki to mają tylko w elektrowni w Kozienicach i sprzedała mi jakieś takie niwiadomo co ;)

Update:
    No i kupiłem te PB ES-6Cv.2, dzisiaj chciałem je przetestować i zobaczyć jak grają. Wyczytałem w necie że ta dioda która jest na zwrotnisy sygnalizuje przeciążenie głośników. Najpierw podłączyłem zestaw pod samo radio dioda się świeci, odłączyłem i podpiałem do wzmaka-dioda się świeci, podłączyłem pod mostek na wzmaku-dioda się świeci, pogmerałem trochę gainem dioda dalej się świeci. Co jest nie tak? Nie chciałbym uszkodzić tych głośniczków dlatego narazie nie podłączam.

0
  • #7 13 Gru 2007 18:46
    siwekj
    Poziom 15  

Ona ma tak świecić :) Ja też się tego wystraszyłem na początku i zadzwoniłem do chłopaków z essy i powiedzieli "ma świecić i tyle" :) Schowaj zwrotki pod tapicerkę jak ja i nie będzie szczypało w oczy. U mnie już sobie tam świeci dobre pół roku i nic im nie jest. Chcesz dobre i sprawdzone kable...weź DLSa ale do tanich one nie należą, całkiem przyzwoite i tańsze są też Dietza.

1
  • #8 14 Gru 2007 12:18
    RaaaD
    Poziom 12  

Aha :) To kurde jak ona ma niby działać? Jakaś ściema z tą diodą ;)

A jeszcze mam pytanko bo będę wymieniał całe okablowanie. W jaki sposób powpinać nowe przewody w kostkę??

0
  • #9 14 Gru 2007 13:21
    herbiasty
    Poziom 19  

zalutuj ;) a na to termokurczki..

0
  • #10 16 Gru 2007 14:23
    RaaaD
    Poziom 12  

No tak tylko w którym miejscu? Zastanawia mnie czy jest sens wymiany okablowania skoro i tak przy kostce będzie cieniutki kabelek.
    No chyba że mam lutować do tych blaszek które są w kostce, jeśli tak to mam przerąbane bo tego raczej nie będe potrafił sam zrobić ;)

0
  • #11 16 Gru 2007 14:42
    brzo2a
    Poziom 18  

crazy_88 napisał:
    Dokładnie lepiej dołożyc i kupić pb es6c

Popieram

Co do wzmacniacza axton to swietny sprzet.
    Bardzo ważne jest dobre umiejscowienie tweeterów i scena bedzie dobra.
    A co do fabrychnych otworów i tak bedziesz musiał zastosować dystanse oraz wygłuszyć drzwi bez tego efekt bedzie połowiczny.
    Warto sie do tego porzędnie przyłożyć od samego początku żeby później nie rozbierać 5 razy drzwi i nie poprawiać ciągle czegoś.

powodzenia.

0
  • #12 16 Gru 2007 15:06
    RaaaD
    Poziom 12  

No już mam kupione te PB :)
    Mam problem z wsadzeniem tweetków w te seryjne trójkąciki, odwaliłem jakąś cepelię ale raczej to nie zda egzaminu i jakoś będę musiał to poprawić.
    Co do fabrycznych otworów to właśnie pasują idealnie :) Wygłuszaniem zajmę się na wiosnę bo teraz nie mam już na to kasy i ogrzewanego garażu ;)

Tylko nie wiem co z tym okablowaniem teraz zrobić czy może być ten kawałek cienkiego przewodu przy kostce czy nie...

0
  Szukaj w 5mln produktów