Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie akumulatora - jak długo?

07 Gru 2007 18:47 1487 13
  • Poziom 12  
    Witam
    Dostałem na mikołaja wiertarko-wkrętarke marki skan. W insrukcji pisze żeby nie ładować akumulatora dłużej niż jest zalecane. Ale nie pisze ile. Ponoć nawet kumplowi mojego ojca sie popsuły bo za długo ładował. Te akumulatory mają 18V Ni-Cd. Nie pisze nigdzie ile amper ale ładowarka ma 400mA
  • Poziom 43  
    Jak te 400mA nieznacznie przekraczają 0,1 pojemności akumulatora czyli ok 4Ah (4000mAh) to ładowanie nie powinno trawać dłużej niż ok 12 godzin. Tak to przynajmniej wygląda przy ładowarce do akumulatorków 1,2V 2000mAh Ni-Mh wg Energizer.
  • Poziom 12  
    Czyli mam je ładować po 12H?
  • Poziom 43  
    Na początek jaką mają pojemność? Istotne jest aby nie były w żadnym wypadku gorące - tak z 60 stopni to poweidzmy górna granica.
  • Poziom 12  
    Nie pisze jaką mają pojemność. Ładować jeszcze nie próbowałem bo nie wiem ile.
  • Poziom 43  
    No to może chociaż producent się na nich podpisał, model nadrukował.
    Czy to takie coś?
    http://www.calodobowy.pl/go/_info/?id=1093
    Tak patrząc po ofertach to akumulatorki 18V do tych zabawek mają po ok 1,2-2Ah więc tym prądem ładuj ok 4-6 godzin.
  • Poziom 10  
    lepiej ładuj tylko 10h albo jesli masz tam czerwonom i zielonom diode to poczekaj az sie czerwona zapali :d
  • Poziom 12  
    Moja wkrętarka to jest z biedronki. Na aku jest tylko naklejka z tymi znaczkami ostrzegawczymi a w instrukcji pisze że wytrzymają ok. 5-7 godzin. Aha i mimo rozmiarów są lekkie. Więc za dużo nie mają.
  • Poziom 43  
    No cóż, klasa sprzętu to z górnej półki, bo na dole już miejsca nie było.....
    Masz już odpowiedź ile ładować. Rozejżyj się jeszcze, czy można w miarę łatwo dostać nowe lub zamiennki o już znanych parametrach. Pewne jest, że akumulatorki nie przeżyją tyle ile pisze ale jak się będzie pilnować czasu ładowania i jego warunków to będą długo służyć.
  • Poziom 12  
    Ok. A czy musze je ułożyć? Tzn pierwsze 3 ładowania po 12H.
  • Poziom 43  
    Rozładuj je do napięcia ok 15V (15,5V), a potemm naładuj tak jak w instrukcji bo nie ładujesz prądem 0,1C.
  • Poziom 12  
    ok. Czyli ładować po 6 godzin i rozładowywać do 15V
  • Poziom 43  
    Mniej więcej tak. Pilnuj tylko czasu i temperatury.