Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook Fujitsu-Siemens V5515 problem z siecią

07 Gru 2007 19:05 2363 4
  • Poziom 13  
    Witam,
    Problem tego typu iż po podłączeniu kabla do gniazda rj45 system potrafi się resetować, bywa też że podczas pracy dzieją się takie cuda.
    Internet mam z TV Vectra standardowy modem thomson z wyjściem USB i RJ45, na stacjonarnym kompie nie miałem takich problemów. Noetbook jest podłączony kablem do modemu (kabel skrośny, dodam że na kablu prostym było tak samo) sterowniki do karty sieciowej oryginalne ściągnięte ze strony producenta. Karta sieciowa SiS Ethernet Controller. Po uruchomieniu komputera z kablem już podłączonym po jakimś czasie ni z tego ni z owego raptem reset, gdy komputer jest włączony i podłączam kabel albo się zresetuje po kilku chwilach od znalezienia adresu sieciowego, albo po dłuższym czasie. Może ktoś z Was wie o co chodzi i mogłby się podzielić dobrymi radami w tej kwestii, ja mam już nerwy zszargane i nie mam pomysłu na pozbycie się problemu.
  • SterControl
  • Spec od komputerów
    Podłącz laptopa do innego źródła sieci i sprawdź czy też się tak zachowa.
  • SterControl
  • Poziom 13  
    Pytanie, czy musi być to źródło z internetem czy wystarczy jak podłączę do innego komputera ?
  • Spec od komputerów
    Lepiej z internetem. Do drugiego komputera musiał byś konfigurować oba żeby była komunikacja.
  • Poziom 13  
    Zrobiłem reinstalkę systemu zainstalowałem na nowo sterowniki, całą noc było OK, ale zauważyłem że z gniazdem coś jest nie tak, poruszę wtyczkę delikatnie do dołu i pokazuje się komunikat o odłączonym kablu, gdy wezmę delikatnie do góry kabel znowu jest podłączony. Czy coś takiego może być przyczyną resetowania się komputera ?