Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kontrolka z ładowania nie chce zgasnąć (fiat 126p)

08 Dec 2007 10:17 1820 5
  • Level 10  
    Pisze kolejny raz z koleji mysle że tym razem nie zostanie usunięty:((
    Mam taki problem ostatnio zdarzył sie mi taki wypadek że spadł mi plusowy kabel na mase i spaliło mi kable w komoże silnika. wymieniłem wszystkie spalone kable i wszystko było by ok gdyby nie to że po tygodniu jeżdzenia zaczeła palic sie cały czas kontrolka z ładowania:((

co mogło paść diody???? czy regulatoz

z góry dzieki za wszelka pomoc
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 23  
    A czy wykonałeś podstawową rzecz i zmierzyłeś ładowanie jakim kolwiek woltomierzem ?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Po co? Jeździ, to jeździ..
    Stawiam na 100? regulator, a możliwe, że mostek w alternatorze. Chcący wymieni nawet mostek bez ściągania alternatora...
  • Level 12  
    Jeżeli pali się kontrolka to prawdopodobnie nie ma ładowania przyczyn może być wiele zwarcie do masy uzwojenia stojanu można sprawdzić przapuszczając prąd do żarówki 100W /220V między masą alternatora a uzwojeniem ma nie być przepływu prądu jak jest to uzwojenie do wymiany wylutować mostek prostowniczy i sprawdzić poszczególne diody a potem wymienić ewentualnie regulator napięcia.
  • Level 26  
    stawiam na diody,
    ostatnio znajomy kupił nowy aq, niestety nie zauwazył że kołki sa inaczej umiejscowione niz w starym , podpiął do autka i spalił mostek
  • User removed account