Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Blaupunkt - zamiennik powielacza

08 Gru 2007 15:10 1191 9
  • Poziom 15  
    Witam,
    Mam TV Blaupunkt model IS-70-28VT chasis FM10042 (wg. bazy tv z forum elektroda), wszystko działa ale obraz jest niewyraźny (mleczny) regulacja focus na powielaczu nic nie daje. Przymierzam się do wymiany powielacza i tu właśnie problem - nigdzie nie mogę znaleźć powielacza Siemens TCI 196 B92945-S8154-M703 W7 :cry:. Czy ktoś mógłby mi podać jakiś odpowiednik HR lub link do katalogu odpowiedników.
    Lub jeśli moje podejrzenia co do powielacza są zbyt pochopne proszę o wskazówki dotyczące naprawy. (Dodam jeszcze że oprócz mlecznego obrazu musiałem wymienić wzmacniacz fonii bo był spalony).

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    W katalogu firmy Classic jako odpowiednik oryginału znalazłem BG 2087-642-1006 czyli HRT 906 :!: Jaka jest różnica pomiędzy HRT 910 a HRT 906 :?: Dlaczego w Poltronicu cena tego samego produktu raz jest 30 a pod nim drugi raz 59 :?::!:
  • Poziom 43  
    Aluboy napisał:
    ... Dlaczego w Poltronicu cena tego samego produktu raz jest 30 a pod nim drugi raz 59 :?::!:

Ponieważ raz to jest HRT a drugi to BG. W Cybor-Tech ceny "takich samych" trafopowielaczy wahają się od kilkunastu do ponad 100zł.
  • Poziom 43  
    Możliwe, możliwe nawet dwa różne ale identyczne HR.
  • Poziom 21  
    Witam. Ja z powodzeniem wstawiałem tam TPN 31 choć mocowanie inne. Różne są opinie ale to działa i ostrość jest do ustawienia.
  • Moderator
    Opinie? W zastosowaniu do stuhercówek tak, ale w takich przecież sprawdzają się dobrze. Czasem jest tylko potrzebny dodatkowy regulator.
  • Poziom 21  
    Co do mojej opini na temat stosowania TPN 31 w Grundigach to jest pozytywna. Negatywnie odnoszą się tylko hurtownie, ale to zrozumiałe cena TPNa jest mniejsza.