Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programator S7-200 jak zrobić go samemu

HUGO 09 Dec 2003 22:31 14196 23
SterControl
    HUGO
    Level 15  
    Witam w zalaczniku zamieszcam programator do S7 moze to widzieliscie ale tez i moze sie komus przyda

pozdrawiam

Andrzej
    Attachments:
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • SterControl
    s95
    Level 17  
    Witam
    Ponieważ Autor Hugo nie dodał opisu pliku pozwalam sobie go umieścić za niego :lol: , aby inni czytelnicy wiedzieli co ściągają:
    Funkcja: konwerter RS232-PC a RS485-PLC
    Zastosowanie: PLC S7-200

Ukłony S95 - :D
    sebastian11
    Level 16  
    czy to wystarczy w zamian za oryginalny kabel do programowania Siemensa nazywanego PPI Inteface Cable ?

pozdr Seba
    arwit
    Level 27  
    Tego typu konwertery wystarczają do S7-200. Dla S7 300/400 to już nie.
    s95
    Level 17  
    Witam
    d-t-x wrote:
    No wlasnie - czy to wystarczy do komunikacji z PLC? Trzeba cos zmieniac w oprogramowaniu?

W zakładce PC->Start->Ustawienia, po zainstalowaniu Micro/Win 32 będziesz miał ikonę"Set PG/PC interface".
    Jeśli chcesz wykorzystywać kabel PPI na COMie to wybierasz opcje PC/PPI cable(PPI),
    a następnie pod przyciskiem "Properties", Ustawiasz parametry COMa.
    Najważniejsze z nich to prędkość transmisji, nr COMa, adres programatora.
    I to by było na tyle z wyborem ustawień połączeń z PLC, chyba o niczym nie zapomniałem. :sm6:
    Pozdrawiam S95.
    zibi11
    Level 19  
    Witajcie mam simatica 200 cpu214 zrobiłem programator i nie działa
    nie nawiązuje połączenia w microwina na 9 nózce miga jakwysyła
    na 10 cały czas troche świeci????
    zibi11
    Level 19  
    działa nie ekranowałem przewodów
    kleki
    Level 28  
    A nie ma ktoś pomysłu na S7-300/400? Na bank nie jest strasznie skomplikowane, bo takie na przykład SSA z wrocka robi kabelek MPI (19,2 - 115kB/s). Co to wogóle jest to MPI? Co to za standard transmisji?
    pzdr
  • SterControl
    sadamek
    Level 14  
    czy ktoś wie jaką rezystancje ma w tym schemacie rezystor R1?
    Maly
    Level 31  
    Mpi to jest jakiś siemensowski wynalazek, osobiście nie znalazłem parametrów tego.
    Akurat nie miałem w ręku wynalazku z wrocławia, ale jak rozbierałem adapter MPI/PROFIBUS na pcimcie od siemensa, to aż mnie cofnęło. Lekko skomplikowany.
    kleki
    Level 28  
    Cały knyf ponoć polega na tym, że jest jakaś dzika prędkość i dodatkowo z komputera/PG wychodzi inna ramka, niż dociera do S7-300/400. Ja sobie dałem spokój, jak będzie pilna potrzeba, to pójdę do SSA i zwyczajnie kupię. Cenę można doliczyć do rachunku... ;-)
    nocapukaktos
    Level 10  
    MPI - czyli Multi Point Interface, jest to rzeczywiście wynalazek Siemensa. Interfejs może być użyty do wymiany danych między wieloma masterami, fizycznie to RS-485. Dostęp do łącza danych w tej sieci odbywa się na zasadzie przekazywania tokenu. Stacje moga być dynamicznie dodawane. Sama wymiana danych nie jest skomplikowana i do obsłużenia nawet przez AVR@16MHz. Problem w tym, że aby zbudować programator trzeba znać protokół wymiany danych
    PC<->PG<->PLC. Skomplikowana budowa oryginalnego programatora wynika z tego, że zwykle obsługuje on również Profibus który może pracować do 12Mbps i stosuje się wtedy układ ASIC + dodatkowy mikrokontroler, do tego drivery magistrali 485, optoizolacja transoptory, przetwornica separująca.
    dbautomatic
    Level 11  
    Rezystor R1 ma wartość 330 Omów
    Marcin Konsur
    Level 11  
    Czy ktoś jeszcze złożył ten kabel, ja mam taki kabel bez pętli z rezystorem R1 i nie działa, kabel kupilem na allegro miał być w 100% OK.
    Może wystarczy dołożyć ten rezystor i będzie działać. POMOCY !!!
    kri100f
    Level 10  
    Ja zlozylem zgodnie ze schematem i dziala.
    sebneo
    Level 11  
    czy do komunikacji z s7-200 wystarczy zwykły konwerter rs232-rs485? czy musi to być jakieś cudo?
    elkard
    Level 36  
    sebneo wrote:
    czy do komunikacji z s7-200 wystarczy zwykły konwerter rs232-rs485? czy musi to być jakieś cudo?

Witam.
    W prawdzie nie wiem czy to jest taki konwerter jak piszesz, ale może przyda się Tobie informacje że można taki kabel kupić na allegro za 70 zł. Nr aukcji 534220758
    arwit
    Level 27  
    Tak wystarczy najzwyklejszy konwerter
    krzychol66
    Level 24  
    Czy można z S7-200 połączyć się przez kabel MPI (taki jak dla 300/400)? czy trzeba koniecznie mieć drugi (PPI, RS232/485 czy jak go tam zwać)?
    arwit
    Level 27  
    Oczywiście można. Pod warunkiem ze to oczywiście kabel z konwerterem.
    kameleon100
    Level 13  
    jak masz PG siemens to mozesz kablem mpi podlaczyc sie z S7200, musisz tylko zmienic w setting ustawienia na PPI
    supermaki
    Level 11  
    Witam, czy używał ktoś konwertera AVT-530 do S7-200, mam to i nie chce mi działać z S7
    bzawadzki20
    Level 10  
    Witam czy koledzy którzy odpalili owy kabelek z zamieszczonego schematu mogą podpowiedzieć czy w wtyku po stronie PC jak i po stronie PLC robili jakieś zworki? Czy tylko połączenie przewodów do konkretnych pinów?
    bestler
    Admin of DIY, Automation
    Do S7-200 potrzebny jest konwerter PPI a to nie jest idealnie to samo to co 485.

Wszystko już zostało tu wyjaśnione i opisane, temat zamykam.