Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Od czego zacząć naukę elektroniki?

08 Gru 2007 19:51 3060 4
  • Poziom 2  
    Witam, ostanimi czasy bardzo mnie zainteresował temat elektroniki, ale nie mam pojęcia od czego zacząć z nim przygodę... Co polecacie ? Czego mam się najpierw uczyć ?

PZDR
  • Spec od sprzętu Unitra
    Uczyć należy się podstaw czyli poznawanie elementów tych podstawowych jak rezystor,tranzystor,dioda,kondensator itp.Potem czytanie schematów.
    Zaczyna się od tego co Cię konkretnie interesuje,ja zaczynałem jak większość chyba od wzmacniaczy audio i ogólnie sprzętu audio.
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Każdy jakoś zaczynał. Zaczyna się zwykle od praktyki, teoria przychodzi nieco później. Dobrze jest jednak od niej nie uciekać.

Mało, (właściwie nic) nam nie napisał(e/a)ś o sobie.
    Trudno więc Ci coś konkretnego doradzić.

Ja uważam, że najlepszym sposobem wkraczania w nową dziedzinę jest zabawa. Warto zacząć od prób konstruowania najprostszych układów.
    Na początek coś na prawdę bardzo prostego co od razu działa i daje wizualny efekt (no i mnóstwo satysfakcji).
    To również trening cierpliwości. Nie wszystkie układy działają od pierwszego włączenia.
    Ileż za to radości ze znalezienia błędu (najczęściej własnego). :)

Na szczęście dziś wszystkie podstawowe elementy są powszechnie dostępne i znacznie tańsze niż 20-30 lat temu. Nie żal więc, że jeden nasz nieprzemyślany ruch zamienia w ułamku sekundy skomplikowaną strukturę w dodatek do asfaltu.

Napisz coś o swoim domowym warsztaciku, o jego wyposażeniu, trochę o sobie - czy uszysz się, czy pracujesz, jakie masz dotychczasowe doświadczenia.
    Na Forum jest wielu kolegów, którzy z przyjemnością Ci pomogą.
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. :)
    Poczytałem trochę i postanowiłem, że zacznę od moddingu mojego komputera i kilku zabaw z tym związanych - zobaczę jak mi to pójdzie, może to nie jest związane stricte z elektroniką, ale pomysł ten bardzo mi się spodobał :)

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.