Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

radio samochodowe do garażu

Tomas20 09 Dec 2007 13:33 4838 8
 • #1
  Tomas20
  Level 14  
  Witam. Mam taki problem, chciałbym zaadoptować radio samichodowe na użytek stacjonarny, nie jest to takie proste bo to jest radio firmowe Audi Gamma, nie chcę niczego popsuć, więc zwracam się do was o pomoc gdzie co podłaczyć napięcia, głośniki itp.

  radio samochodowe do garażu
 • #2
  Hrabia322
  Level 16  
  Przede wszystkim musisz zrobić w miarę solidny zasilacz stabilizowany na 12V. Jeżeli to nie jest radio na płyty cd to będzie się nadawał zasilacz z komputera. + podpinasz napięcie +12V minus podpinasz w miejsce - antenę w miejsce tej jakby literki Y(antenki). Głośniki masz odseparowane przegródką plastikowaną pod spodem i podpinasz je w miejsca FL +- i FR+-
 • #3
  pracuś1989
  Level 19  
  Tu masz wszystko rozpisane. pewnie wtyczki iso to radio obsługuje. wystarczy podpiąć jakiś wydajny w miarę zasilacz. tam gdzie masz plus i minus to podpinasz 12DCV !!pamiętaj żę większość radioodtwarzaczy wymaga stałego zasilania. pernamentnego. i zasilania zasadniczego. w aucie jest tak żę kabelek do pernamentnego zasilania jest cały czas podłączony do akumulatora a od zasilania zasadniczego załączasz jak przekręcasz stacyjkę.

  a do drugiego gniazda głośniki. masz pokazane jak. jeden kabelek glosnika go wyjścia a 2 na masę(-)

  Dodano po 3 [minuty]:

  Hrabia322 wrote:
  Przede wszystkim musisz zrobić w miarę solidny zasilacz stabilizowany na 12V.

  Ciekawe jak z scalonych stabilizatorów wyciągniesz ok 5-6A
 • #4
  Tomas20
  Level 14  
  Do zasllania radia używam zasilacza komputerowego, podłączyłem pod + i - ale brak żadnej reakcji tylko słuchać załączenie głośników, jak podałem + pod słoneczko włączyło się podświetlanie i dalej nic. Jeżeli wszystko będzie prawidłowo, powinien pojawić się napis SAFE bym mógł wprowadzić kod.
 • #5
  Hrabia322
  Level 16  
  Jeżeli tak jest musisz podłączyć trzeci przewód do +12V najprawdopodobniej to musi być u ciebie "S". bo radio musi mieć zasilanie na pamięć.
  Pracusiu- to radio jak ma wzmacniacz to i potrafi "zjadać" 10Amper prądu... dlatego napisałem że najprościej będzie podłączyć zasilacz komputerowy. A i niektóre radia dały by rade na układach stabilizujących.
  Zresztą myślę że jak by podłączył pod sam mostek Gretza i dobrze odfiltrowane by to było kondensatorami to by działało.
 • #6
  pracuś1989
  Level 19  
  4x18W= 72W
  P/U=I =>72/12=5A z tymże w rytm basu może faktycznie dobić do 10A, ale to niuanse . dochodzi jeszcze jeden czy d A na Player i elektronikę co daje 7A. mostek dodatkowy w zasilaczy nic nie da. ewentualnie kondensator. ale lepiej już w radiu zmienic na większy.
 • #7
  renegat...
  Level 22  
  jak garaż to prostownik zadoptować prowizorycznie tylko dodać koniecznie kondensator filtrujacy powiedzmy z 4700uF i do niego równolegle z 47nF napiecie maksa jakie możesz mieć to 15V sprawdz najpierw żebyś nie spalił.
  pozdrawiam
  pk
 • #8
  Tomas20
  Level 14  
  Nie chodzi mi o sposób zasilania bo będę je zasilał z zasilacza komputerowego na 12v 7A, chodzi mi głównie o to pod jakie miejsca w radiu mam podłączyć napięcie aby działało.
 • #9
  pracuś1989
  Level 19  
  W 3 gnieździe tym na samej dole w karteczce tez masz "+" to może być zasilanie zasadnicze