Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR 1705 i spalone wejście komponent.

09 Gru 2007 17:10 1247 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich, nisko się kłaniając specom, na wstępie zaznaczę tylko ze nie jestem audiofilem i kupiłem ten sprzęt by mieć przeświadczenie ze nie jest to manta czy inny szfajcbrojgel, ucho mam jakie mam a moja wiedza na ten temat ogranicza się do tego ze sprzęt gra fajnie i mi to odpowiada, teraz do sedna mam podejrzenie ze spaliłem jedno z trzech wejść komponent (3 in => 1 out), pewnie udało mi się tego dokonać gdy robiłem podłączenia innych komponentów zestawu w trybie stanby (a nie wyłączyłem z sieci), pytanie: czy w denonnie są jakieś wewnętrzne bezpieczniki które mógłbym wymienić samodzielnie czy przepięcie poszło na jakąś płytkę i tylko serwis może dokonać odpowiednich napraw, no i jak ktoś może polecić jakiś serwis rtv w Szczecinie to proszę bardzo o info, pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Na standby mozna spokojnie łączyc sprzet. W tym trybie działa TYLKO mikroprocesor - reszta jest odcięta od zasilania... Podejrzewam ze uskzodzenie nastąpiło z innych przyczyn (na pewno nie jest to kwestia bezpiecznika) Musisz sprawdzić tor sygnału od wejścia do samego przełacznika (układu scalonego) Sprawdzasz tor sygnału porównując z prawidłowo działającym wejsciem (mierzysz elementy, napiecia itd) Jeżeli do układu scalonego wszystko bedzie OK tzn sygnał dociera, elementy sprawne a z ukłądu scalonego wychodzi tylko sygnał z innych złącz - wymienic musisz scalak (poszedł stopień wejsciowy) Oczywiście zakładając że masz minimum pojęcia o elektronice (wiedza jak dokonywac pomiarów, sprawdzać elementy etc)
  • Poziom 2  
    dzięki za fachową poradę, dzis zadzwoniono do mnie z serwisu i pan powiedział że to są za wysokie progi dla niego i nie będzie się dotykał denona bo popsuje,troszke sie załamałem bo świadomość usterki pozbawia mnie frajdy z urzytkowania tego sprzętu, poszukam innego serwisu bo sam nie będe grzebał, jednak bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi,serdecznie pozdrawiam