Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik panelowy LED na ICL7107

matelektronik 12 Dec 2007 12:36 116918 142
Altium Designer Computer Controls
 • #31
  adrbub
  Level 13  
  Może mi ktoś wygenerować plik pdf z PCB wzór ścieżek w oryginalnych rozmiarach, bo załączniku są ale ścieżki strasznie cienkie...

  P.S.
  AMON86 tak to są zwory
 • Altium Designer Computer Controls
 • #32
  zybex
  Helpful for users
  Kupiłem niedawno komuś taki moduł za nieduże pieniądze. Rzeczywiście jest mały i poręczny. Nie zamontowano pierwszej cyfry i to jest jego cały urok.:D
 • #33
  AMON86
  Level 22  
  Do kolegi "adrbub" dzięki za odpowiedź, jeśli chodzi o to co ty potrzebujesz polecam pdf creator kiedy trzeba zrobić pcb w pdf-ie...
 • #34
  adrbub
  Level 13  
  pdf creator ja trzeba rysować, a ja chce żeby ktoś z gotowego projektu PCB który jest w załączniku "wyciągnął" mi sam projekt ścieżek do pdf. Ja nie mam Protela...
 • #35
  AMON86
  Level 22  
  Z którego projektu chcesz te ścieżki?...w pdf creator nic nie trzeba rysować, masz jakiś plik pcb dajesz "drukuj" i wybierasz drukarkę jedna z dostępnych to będzie właśnie pdc creator...dajesz drukuj i masz plik w pdf-ie.
 • #36
  adrbub
  Level 13  
  chcę ten plik przerobic: http://www.wrzucaj.com/956232
  tak żebym miał rozkład ścieżek gotowych do druku na papierze kredowym w pdf.... Jak wiesz jak to zrobić to proszę zrób. Będę wdzięczny
 • #38
  zybex
  Helpful for users
  Dzięki, przy okazji i ja się załapałem.:D Też nie mogę otwierać tych pcb.:cry:
  Muszę sobie jednak przerobić płytkę wyświetlaczy (mam 20mm), a one mają wyprowadzenia po bokach.:|
 • #39
  AMON86
  Level 22  
  Ja myślę, że miernik kolegi "matelektronik" jest lepszy w wykonaniu niż ten do którego dałem link...co do otwierania tych pcb mam zainstalowany program rimupcb który otwiera te pliki ale musiałem cofnąć datę bo mi nie chciało ich otwierać.
 • #40
  hts
  Level 15  
  Już kilka osób poprosilo mnie o rysunki ścieżek tego małego miliwoltomierza AVT2270 :

  Miernik panelowy LED na ICL7107Miernik panelowy LED na ICL7107

  W załączniku płytka w formacie pcb oraz pdf.
  Płytkę możemy tez kupić w AVT:
  http://sklep.avt.pl/go/_info/?id=33282

  W najbliższym czasie zamierzam zbudować kolejny zasilacz, nieco mocniejszy od tej konstrukcji co mam obecnie i chyba tym razem, zamiast płytki samemu robić to zamówię :D
 • Altium Designer Computer Controls
 • #41
  matelektronik
  Level 17  
  W związku z licznymi pytaniami o płytkę o grubszych ścieżkach zamieszczam plik .pdf pytki z tymi modyfikacjami. Przed wykonaniem płytki należy zrobić wydruk próbny ponieważ drukując na drukarce laserowej raster wyprowadzeń sie zgadzał. W przypadku atramentówki musiałem wyskalować wydruk na 102%. Taki już urok wielokrotnej konwersji pliku. Itak najlepszym rozwiązaniem jest wydruk bezpośrednio z pliku Protela zamieszczonego w pierwszym poście. Dla tych, którzy nie posiadają Protela polecam program TraxMaker który można znaleźć w internecie.
  Attachments:
 • #42
  zybex
  Helpful for users
  Z tego co widzę, to wykonując płytkę według tego rysunku, należy zrobić jej lustrzane odbicie. Kiedyś sam robiłem płytki malując ścieżki zaostrzoną zapałką i lakierem do paznokci, później już flamastrem, przy linijce. Jednak te czasy już dawno minęły. Nie mam chlorku, nie mam laminatu.

  Ps. Gdyby zlecić komuś wykonanie takich płytek, to czy "producent" będzie wiedział o odpowiednim dostosowaniu rysunku do rzeczywistości?(chodzi mi o te 102%).
 • #43
  matelektronik
  Level 17  
  Gdybyś chciał zlecić komuś płytkę to bd wymagał od ciebie pliku płytki drukowanej w formacie PCB lub Gerber. Są to najpopularniejsze formaty do wykonywania płytek w sposób maszynowy. Z bitmapy takiej jak ta zawarta w PDFie nikt ci nie zrobi płytki ponieważ musi to być plik grafiki wektorowej. W załączniku z pierwszego postu jest zawarty plik właśnie w PCB.
 • #44
  zybex
  Helpful for users
  Ok rozumiem. Ja sam nie mogę odczytać tego "pcb" ale skoro ci co wykonują te płytki potrafią, to wszystko jasne. Dzięki za info.
  Ps. Odnośnie tego lustrzanego odbicia, to nie muszę o tym wspominać?
 • #45
  matelektronik
  Level 17  
  Nie. Specjaliści od płytek otwierając plik w PCB widzą warstwy. Plik zawiera takie warstwy wiec widok płytki w PCB jest jednoznaczny i nie potrzeba nic zmieniać na lustrzane odbicie.
 • #46
  zybex
  Helpful for users
  Chcę jeszcze zapytać, co to za diody nad zaciskami wyjściowymi zasilacza? Do czego służą?. Nie wspomniałeś o nich w ogóle. Widać tam jakieś zakresy napięć.
 • #49
  UlfgaR
  Level 23  
  Czy rezystor 220jest do czegoś połączony bo na płytce jest jedno wolne miejsce

  Miernik panelowy LED na ICL7107
 • #50
  KubeqZ
  Level 16  
  Do matelektronik:

  Czy mógłbyś zamieścić jakieś info gdzie co wlutować? I o jakich wartościach? Nie wiem czy nie jest to w pliku protela ale niestety takowego programu nie mam.
 • #52
  KubeqZ
  Level 16  
  W jaki sposób mam się dowiedzieć o rozmieszczeniu i wartościach elementów?? Ponawiam prośbę...

  edit:
  W końcu dowiedziałem się, ale musiałem trial Protela 99 ściągnąć.. Zainteresowanie autora żadne :/
 • #53
  NewElektro
  Level 19  
  Witam jaki jest rozmiar tych wyświetlaczy 7 segmentowych bardzo proszę o szybko odpowiedz pozdrawiam

  Dodano po 2 [minuty]:

  KubeqZ wrote:
  W jaki sposób mam się dowiedzieć o rozmieszczeniu i wartościach elementów?? Ponawiam prośbę...


  Masz w załończniku schemat i wszystko wyraźnie jest napisane
 • #54
  KubeqZ
  Level 16  
  NewElektro:

  Ja mam takie z wysokością cyfry 14mm i wysokością całości 20mm i pasują.
 • #55
  NewElektro
  Level 19  
  Witam jaki jest typ wyswietlacza i rozmiary ,czy taki będzie dobry Wyświetlacz LED 1*14mm wspólna anoda zielony = SA5611GWA, I jaki potencjometr jest zastosowany ten 15k.Chodzi mi o projekt matelektronik....
 • #57
  KubeqZ
  Level 16  
  Wykonałem właśnie ten woltomierz. Według mnie jest błąd na płytce: pin 30 icl7107 powinien być połączony razem z 32 i 35. Bez tego napięcie odniesienia u mnie wariowało. Rezystor 220Ohm służy do zasilania kropki, którą trzeba podpiąć ręcznie.
 • #58
  matelektronik
  Level 17  
  Witam. Sorki ze nie odpisywałem ale nie miałem czasu ostatnio siedzieć przy kompie. U mnie napięcie odniesienia bezproblemowo dało sie ustalić bez podłączania 30 nóżki. Co do wysokości wyświetlaczy to 14mm i koniecznie podwójne bo pojedyncze wyświetlacze maja inna topologie wyprowadzeń. A rozmieszczenia elementów celowo nie dawałem ponieważ płytka może zostać wykorzystana bardzo uniwersalnie i w niektórych przypadkach mogło by to wprowadzać jedynie w błąd (np amperomierz czy inny zakres pomiarowy). Przy montażu należy sie kierować schematem. Jednakże jeśli bd problemy to wygeneruje z Protela schemat montażowy.
 • #59
  AMON86
  Level 22  
  Witam...chciałem zapytać o jeden mały patent. Mam 4 mierniki AVT 2270 czy mogę je wszystkie zasilić z jednego uzwojenia transformatora czy potrzebne są 4 osobne uzwojenia w transformatorze dla każdego miernika.
 • #60
  Dar.El
  Level 40  
  Witam
  Jedno uzwojenie wystarczy gdy będą mierzyć na wspólnej masie do max +-2V różnicy.