Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 - Światła przeciwmgielne

09 Gru 2007 17:57 10191 3
  • Poziom 10  
    Witam,

Kupiłem komplet przednich świateł przeciwmgielnych do citroena C3 HDI 1.4 2005.

Podłączyłem je ......i nie świecą. ;)

-Okablowanie było podprowadzone, więc sie do niego podpiąłem.

-Według instrukcji obsługi po jednokrotnym pociągnięciu do góry dźwigni od świateł, powinny się włączyć światła przeciwmgielne przednie ( co powinno by sygnalizowane kontrolką na pulpicie)
    -A po dwukrotnym pociągnięciu dźwigni powinny się włączyć światła przeciwmgielne tylne ( też sygnalizowane drugą kontrolką na pulpicie)

NIESTETY TAK NIE JEST.

-Po jednokrotnym pociągnięciu do góry dźwigni od świateł, zapalają się tylko światła przeciwmgielne tylne (co jest sygnalizowane przez kontrolkę na pulpicie)

-Według instrukcji jest tylko jeden bezpiecznik do świateł przeciwmgielnych - jest on dobry.

Proszę o pomoc, jak sie do tego zabrać ?
  • Poziom 17  
    Nie zrobiłeś jeszcze jednego. Kodowanie BSI. W BSI programuje się opcję świateł p-mgielnych. Jest jeszcze jedno. Kiedyś spotkałem się z modułem PSF w C3, który pomimo zaprogramowania nie włączał tych swiateł bo była to wersja modułu bez zamontowanego przekaźnika tych swiateł.
  • Poziom 10  
    Dzięki Lucik, za szybką odpowiedź,

Czyli trzeba najpierw sprobować z tym programowaniem BSI - (nie mam pojęcia co to jest), mam się z tym udać do serwisu czy samemu można to zrobić ?

Lub druga opcja chyba mniej optymistyczna, że brakuje jakiegoś przekaźnika do tych świateł, co wtedy? można go dołożyć czy porostu ten model C3 nie jest do niego przystosowany ?
  • Poziom 15  
    witam podjedz do serwisu na proxe nich wlacza swiatla p mgelne inaczej tego nie wlaczysz chyba ze podlaczysz nowa INSTALACJE