Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przekodowanie sterownika silnika galaxy 2.8

0__0 10 Dec 2007 09:47 3352 3
IGE-XAO
    0__0
    Level 30  
    Ford Galaxy 2.8 (AAA) po wymianie skrzyni automatycznej na manual .
    Licznik przekodowany ale auto jak zimne dziwnie sie zachowuje (nie ma mocy) Przypuszczam ze to wina kodowania sterownika silnika
    021906256Q - jest ustawione kodowanie jako 04001 i sterownik silnika w vagcomie wykryty jest jako sterownik od automatu (AT )
    Probowalem zmienic kodowanie (podejrzewam ze powinno byc 04000 albo 04003) ale nie chce sie zapisac .Pewnie trzeba sie najpierw zalogowac ale probowalem z wszystkimi loginami jakie udalo mi sie znalezc w necie poczawszy od 01283 i niestety nic ).
    Prosze o pomoc bo powoli koncza mi sie pomysly :(
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • IGE-XAO
    alpha01
    Level 21  
    Witam.Miałem taki sam problem w Sharanie.Ale Vag Comie udało się zmienić kodowanie bez problemu.Korzystałem z tabel do kodowania na www.openobd.de.Powodzenia.
  • IGE-XAO
    bator90
    Level 11  
    Witam. Jak został rozwiazany problem? Teraz ja mam podobnie jak autor
    0__0
    Level 30  
    Kodowanie zmieniłem - ale nie vagcomem tylko fizycznie - po przestudiowaniu schematów elektrycznych okazało się że między automatem a manualem jest różnica w postaci jednego pina
    sterownika silnika podpiętego do (chyba) masy - jak zrobiłem tak jak na schemacie do manuala to w vagcomie kodowanie silnika się zmieniło dla odpowiadającego manualowi.Niestety szczegółów nie pamiętam
    tzn który to pin (to akurat łatwo znależć ) ani czy pomogło to z problemem słabej mocy z racji na długi czas który upłynął nie pamiętam a auta też już dawno nie mam.