Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z odbiorem słabszych stacji radiowych

ryku5 10 Gru 2007 18:58 1368 5
 • #1 10 Gru 2007 18:58
  ryku5
  Poziom 10  

  Witam
  Poszperałem trochę po forum i sprawdziłem kilka wskazówek. Mam fiata Sienę z oryginalną anteną. Wszystko wskazuje na to iż antena jest bez wzmacniacza. Kabel od anteny nie jest w żaden sposób uszkodzony, ani nie ma przebić. Po podłączeniu zamiast anteny kawałka przewodu gra tak samo.
  Radio jest opisane jako Sherwood FRD 442(symbol jest trochę nieczytelny). Zastanawiam się czy w tym przypadku zastosowanie wzmacniacza antenowego poprawi sytuację, czy po prostu radio jest do kitu i nic więcej nie poradze bez jego wymiany.
  Pozdrawiam

  0 5
 • #2 10 Gru 2007 19:04
  djlj24
  Spec od car audio

  Radio jest zrobione na głowicy będące klonem znanej głowicy Gloria. Słaby odbiór na FM mimo poprawnej instalacji antenowej może świadczyć o uszkodzeniu tego radia - zwykle są to zimne luty w głowicy. Ale może być tak, że ten typ po prostu tak ma. Porządnie zrobiony tuner to domena raczej niewielu producentów.

  0
 • #4 11 Gru 2007 15:07
  djlj24
  Spec od car audio

  Tylko jak widać z pierwszego postu kolega sprawdził, że radio tak samo zachowuje się na "drucie" więc nie jest to raczej problem anteny.
  A były i Sieny z fabrycznym radiem i te musiały mieć antenę. Nawet takie z osobnym wyświetlaczem od radia były.

  0
 • #5 11 Gru 2007 19:30
  norbert.s.

  VIP Zasłużony dla elektroda

  Czy kawałek druta jest anteną?
  Marna antena i kawałek druta mogą dać ten sam efekt. Co to za metoda weryfikacji?
  Trzeba po prostu wyjąć radio, wpiąć na chwilę jakąś dobrą antenę i wszystko będzie jasne. Różnice w jakości anten samochodowych są wręcz nie do uwierzenia.
  Co do fabrycznego radia w sienie, to jego występowanie można podciągnąć pod błąd statystyczny - przez długi czas doposażałem samochody fiata w salonie firmowym w Bielsku-Białej.
  W najbogatszych wersjach nie było nawet głośników.

  0
 • #6 14 Gru 2007 13:09
  ryku5
  Poziom 10  

  Witam
  Dziękuję za wszystkie uwagi. Co do anteny, to spróbuje przełożyć radio i sprawdzić. Tylko będzie mały problem, bo we wszystkich samochodach w domu mają gniazdko DIN, a radio ma ISO. Ale myślę, że coś wymyślę.

  A tak poza tym, to firma Unikon znakuje jakoś swoje produkty? Przeglądałem katalog i moja antena wygląda identycznie jak model ASp – 23.03. Gdzie mógłbym znaleźć jakieś oznaczenie?

  Pozdrawiam

  0
  Szukaj w 5mln produktów