Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z odbiorem słabszych stacji radiowych

ryku5 10 Gru 2007 18:58 1314 5
  • #1 10 Gru 2007 18:58
    ryku5
    Poziom 10  

Witam
    Poszperałem trochę po forum i sprawdziłem kilka wskazówek. Mam fiata Sienę z oryginalną anteną. Wszystko wskazuje na to iż antena jest bez wzmacniacza. Kabel od anteny nie jest w żaden sposób uszkodzony, ani nie ma przebić. Po podłączeniu zamiast anteny kawałka przewodu gra tak samo.
    Radio jest opisane jako Sherwood FRD 442(symbol jest trochę nieczytelny). Zastanawiam się czy w tym przypadku zastosowanie wzmacniacza antenowego poprawi sytuację, czy po prostu radio jest do kitu i nic więcej nie poradze bez jego wymiany.
    Pozdrawiam

• #2 10 Gru 2007 19:04
    djlj24
    Spec od car audio

Radio jest zrobione na głowicy będące klonem znanej głowicy Gloria. Słaby odbiór na FM mimo poprawnej instalacji antenowej może świadczyć o uszkodzeniu tego radia - zwykle są to zimne luty w głowicy. Ale może być tak, że ten typ po prostu tak ma. Porządnie zrobiony tuner to domena raczej niewielu producentów.

• #4 11 Gru 2007 15:07
    djlj24
    Spec od car audio

Tylko jak widać z pierwszego postu kolega sprawdził, że radio tak samo zachowuje się na "drucie" więc nie jest to raczej problem anteny.
    A były i Sieny z fabrycznym radiem i te musiały mieć antenę. Nawet takie z osobnym wyświetlaczem od radia były.

• #5 11 Gru 2007 19:30
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Czy kawałek druta jest anteną?
    Marna antena i kawałek druta mogą dać ten sam efekt. Co to za metoda weryfikacji?
    Trzeba po prostu wyjąć radio, wpiąć na chwilę jakąś dobrą antenę i wszystko będzie jasne. Różnice w jakości anten samochodowych są wręcz nie do uwierzenia.
    Co do fabrycznego radia w sienie, to jego występowanie można podciągnąć pod błąd statystyczny - przez długi czas doposażałem samochody fiata w salonie firmowym w Bielsku-Białej.
    W najbogatszych wersjach nie było nawet głośników.

• #6 14 Gru 2007 13:09
    ryku5
    Poziom 10  

Witam
    Dziękuję za wszystkie uwagi. Co do anteny, to spróbuje przełożyć radio i sprawdzić. Tylko będzie mały problem, bo we wszystkich samochodach w domu mają gniazdko DIN, a radio ma ISO. Ale myślę, że coś wymyślę.

A tak poza tym, to firma Unikon znakuje jakoś swoje produkty? Przeglądałem katalog i moja antena wygląda identycznie jak model ASp – 23.03. Gdzie mógłbym znaleźć jakieś oznaczenie?

Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo