Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzenie pralki AMICA, nie wiruje

Kumagoro 10 Gru 2007 22:22 8084 8
  • #1 10 Gru 2007 22:22
    Kumagoro
    Poziom 10  

Przepraszam za skrótowe opisanie tematu, jutro go rozwinę (model pralki etc.) teraz piszę w pośpiechu

Otóż jakiś czas temu doszło do uszkodzenia elektroniki, pralka nie działała. Zostało to naprawione i od tamtego czasu pralka nie wiruje, tzn. ogólnie wirowanie jest, ale obroty są zbyt niskie by nazwać to wirowaniem. Czasami jednak coś ją najdzie że jednak będzie wirować, choć jest to rzadkie

Wygląda to tak jakby nie mogła dostać tego "cyku" który by ją rozpędził i tak powoli kręci się przez jakiś czas aż w końcu kończy pranie.

Błędu żadnego nie wyświetla

To jest chyba model PA4580B421, jutro się upwenię

Jutro rozwinę temat

0 8
  • #2 11 Gru 2007 10:13
    ANDYW6
    Poziom 24  

Po pierwsze sprawdź czy dobrze odprowadza wodę.

0
  • #3 11 Gru 2007 15:01
    Kumagoro
    Poziom 10  

Tak, więc w ramach uzupełnienia

Pompa ostała kilkakrotnie przepchana, nic nie pomogło dlatego została wymieniona kompletnie, raz zaraz po wymianie wirowała ale następne pranie już nie

Nadal nie powiem dokładnie jaki to model, bo to nie moja pralka a rodziny u której byłem przedwczoraj i się pytali :P

0
  • #4 11 Gru 2007 21:44
    BOLO300
    Poziom 16  

Witam, proponowałbym sprawdzić drożność wężyka go hydrostatu jak i sam hydrostat (łączenie styków). Pzdrawiam.

1
  • #5 13 Gru 2007 15:22
    Kumagoro
    Poziom 10  

Hydrostat w porządku

To nie on powoduje brak wirowania :/

2
  • #6 02 Lut 2008 20:41
    Waldi.g
    Poziom 10  

witam ja mam podobny problem z tym, że moja pralka to amica comfort 1000 typ PC4510B425 włączam wirowanie czas wirowania 10 min wstępnie zaczyna odpompowywać wodę i obraca bębnem w lewo i w prawo przez 2 min. I właśnie myślę ,że powinna zacząć wirować na 1000 obr. i tego nie robi czas zatrzymuje się na tych brakujących 8 min, pompa pracuje cały czas a jest drożna sprawdzałem. Kiedyś wyskakiwał mi błąd Eo3 ale to podobno wina filtra po wyczyszczeniu było ok ale teraz to nie wiem nie występują żadne alarmy czy coś takiego może mi też ktoś pomoże jak by co to podaje mail tiger787w(malpa)gmail.com Słyszałem o jakimś teście pralki amica może coś o tym wiecie pozdrawiam i proszę o pomoc .

2
  • #7 02 Lut 2008 23:05
    PLEXI
    Poziom 24  

Miałem taki przypadek właśnie z amicą, pomogła wymiana tyrystora sterującego silnikiem , też tak się ociągała z tym wirowaniem, wirowała tak jakby chciała a nie mogła - w takim zwolnionym tępie. po wymianie tyrystora wirowała jak głupia :D

3
  • #8 03 Lut 2008 02:14
    jarekgol
    Poziom 17  

A jeśli czasem ją nachodzi, to może zimne luty w sterowniku.

0
  • #9 03 Lut 2008 08:10
    roman4
    Poziom 22  

Witam , proszę zobaczyć drożność wężyka do hydrostatu. Pozdrawiam

4