Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wzmacniacz akustyczny schemat

maluko 10 Dec 2007 22:34 5797 4
IGE-XAO
    maluko
    Level 2  
    Witam
    poszukuje schematu akustycznego wzmacniacza mocy który mógłbym wykorzystać w programie Electronic Workbench 4.0 (4.1). Spotkałem się już z wieloma innymi schematami wzmacniaczy, ale akurat na taki nie trafiłem. Gdyby ktoś posiadał ów schemat albo wiedział jak go zrobić byłbym bardzo wdzięczny
    pozdrawiam
  • IGE-XAO
    hefid
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
  • IGE-XAO
    Bonkot
    Level 39  
    Quote:
    poszukuje schematu akustycznego wzmacniacza mocy

Witam
    Pewnie chodzi ci o wzmacniacz przenoszący pasmo od 20Hz ÷ 20kHz. Więc każdy wzmacniacz, o odpowiednio dobranych elementach, który ma wzmocnienie większe od 1, będzie takim wzmacniaczem. W programie poszukaj folderu „Tutorial” (na pewno taki się znajduje). Tam powinny być wzmacniacze w różnej konfiguracji i z nimi możesz sobie „pokombinować” ( ustalić większe lub mniejsze wzmocnienie, tłumienie lub wzmocnienie sygnału itp. ). Przy okazji czegoś się nauczysz.
    Pozdrawiam.
    maluko
    Level 2  
    Witam
    poszukałem troszkę po książkach i znalazłem kompletny schemat wzmacniacza, ale żeby go dokładniej przeanalizować muszą być dołączone do niego różne mierniki (oscyloskop, multimeter, voltomierz ??). Ja niestety nie wiem jak i gdzie podłączyć je do mojego schematu. Załączam schemat tego wzmacniacza skonstruowanego w elecetronic workbench

wzmacniacz akustyczny schemat
    Bonkot
    Level 39  
    Witam
    Sory, ale ja już dawno skończyłem naukę i za ciebie zadań nie będę rozwiązywał. Podpowiem ci tylko, że w tym programie jest wiele gotowych układów z podłączonymi miernikami (oscyloskop, multimetr, i inne), przyjrzyj się im i przeanalizuj co robią i do czego są potrzebne. W twoim schemacie, aby móc cokolwiek zaobserwować, należy na wejście podać jakiś sygnał (prostokąt, sinus czy trójkąt).
    Pozdrawiam.