Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny podłogowe 180x30x50

11 Dec 2007 10:28 2197 9
  • Level 10  
    Witam

Ponieważ ceny kolumn powalają a chciałbym mieć piękny, grający mebel
    to przymierzam się do zbudowania czegoś grającego o wymiarach jak w tytule. Przyznam, że to moja pierwsza konstrukcja i przydałaby się pomoc.
    Pytania brzmią:
    -jakie głośniki będą odpowiednie?
    -jakiej grubości płyta?
    -jaki zestaw głośników proponujecie?

Dysponuje amplitunerem Onkyo TX-801 (moc ok. 80W) i budżetem 1000zl. Wiem ze ważne jest też pomieszczenie więc krótko - pokój o wymiarach 6x4 metry wysoki 2,1m, prawie bez mebli więc akustyka jest pół kościelna.
  • Level 30  
    za 1kilo pln to sobie zrobisz cudnie grające 2 way 4 razy mniejsze niż napisałeś albo 3 way o żądanych wymiarach na przetwornikach nadających się do torturowania ludzi i zwierząt.
  • Level 10  
    Arkadyo...jakieś dane? Co proponujesz do takiego pomieszczenia i wzmacniacza? Tak aby grało czysto. Nie chce sprzętu do tortur - tylko do słuchania, ma grać miękko - nie słucham dyskotrzasków więc sprzęt do wywoływania trzęsień ziemi mi nie jest potrzebny. Ważne jest żeby podany wzmacniacz nie zniszczył mi kolumn jak ktoś inny będzie sie nim bawił (niestety sprzęt ma być nie tylko dla mnie, a reszta rodziny nie wie co to granica bólu w uszach).
  • Level 30  
    Mając tysiąć złotych porwałbym się na zestaw z kep'em monacora - gdzieś na sieci jest taka konstrukcja z pomiarów chyba w parze z vifką na górze - jest kilka tańszych i fajnych midwooferów tylko przy tej klasie zestawu chodzi o to żeby mieć schemat zwrotki z pomiarów i od tego bym zaczynał konstrukcję tj. od pewnego schematu zwroty. Na kep'ie cenowo wychodzi 1kilo pln za same przetworniki ale zwrotki z tak wysokim podziałem to nie więcej jak 80 zeta a budy - no wiesz płyta wiórowa 18mm jakoś droga nie jest a fornirek na nie można upolowac również w dobrej cenie i są to koszty które można rozłożyć w czasie.

Dodano po 9 [minuty]:

Zerknij tu i napisz do seweryna o schemat zwrotki https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic615814.html
  • Level 30  
    zajrzyj na tego linka co dałem na końcu poprzedniego posta
  • Level 24  
    nie masz pojęcia jak trudno zrobić zestaw 3 way, projektowanie zwrotnicy.
  • Level 10  
    Eeeeee no nie, jak napisałem - pojęcie mam nikłe o projektowaniu stąd pomysł na skorzystanie z gotowca. Znalazłem cos takiego w necie:
    http://www.akkus.com.pl/index.php?grupa=diy/p...1_tm/tlc_classic1_tm&strona=diy&lang=pl&dh=dt
    Odpowiadają mi estetycznie, mocowo troche za duże, ale ponieważ jest to odwzorowanie seryjnej produkcji Hi-End to grzech coś zmieniać.

PS - wiem ze wymiarowo to też odstaje do tego co napisałem w tytule, ale skoro nie ma co się lubi...
  • Level 30  
    Jasne, że wygląd ma znaczenie ale... proszę... na ile byś nie podzielił pasmo na tonsilach to przy Monacorach i vifie... wiesz... Real Madryt to zawsze Real i nawet w dresach z kreszu ze stadionu XX-lecia rozjedzie Wisłę czego by na sobie jej piłkarze nie mieli :P To zły pomysł, żeby iść w kierunku wyglądu kosztem jakości dźwięku. Poza tym konstrukcja do której dałeś linka nie jest prosta w budowie - pamietaj, że to TL i bez Jig i sporych umiejętności może być big qpa.

Dodano po 14 [minuty]:

Heh nie tl tylko 2x bph6

Dodano po 45 [sekundy]:

Coś mnie przyćmiło :P