Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

energia taryfy

11 Gru 2007 16:11 3515 7
  • Poziom 12  
    witam od miesiąca jestem elektrykiem i mam pod sobą sieć sklepów i piekarnie.Dziś przyszło takie pismo od operatora energi.Proszę o pomoc comam zrobić jak to sie je. Czy to chodzi tylko o zużycie roczne energi by zaplanować? Jak obliczyć moc bierną?
  • Poziom 26  
    Witaj.
    Na początek zdejmij prowizję z pliku , albo zmniejsz rozmiar pliku.
  • Poziom 12  
    kolega mi mówił bym spisał licznik i po dobie różnica czyli pobór prądu to będzie moc jaką trzeba zadeklarować. Tylko nie wim czy tylko w piekarni gdzie jest najwiękrzy pobór czy tak samo mam zrobić i na sklepach i to sumować?
  • Specjalista elektryk
    Cytat:
    Czy to chodzi tylko o zużycie roczne energi by zaplanować?

kolega wprowadza Cię w błąd. Tu nie chodzi o zużycie energii, a o wielkość mocy pobieranej. W układzie pomiarowym jest taki wskaźnik 15 minutowy, który rejestruje pobór tej mocy. Jeżeli jej wielkość zostanie przekroczona, zamawiający zapłaci karę umowną. Trzeba przeanalizować faktury za energię i porównać wskazania za rok ubiegły.
    Cytat:
    Jak obliczyć moc bierną?

Tą moc mierzy licznik energii biernej. Ważne jest aby tg nie przekraczał wartości zadanej – przeważnie 0,4.
  • Poziom 12  
    Proszę o momoc jak mam sobie z tym poradzić?
    co zrobić i jak?
  • Specjalista elektryk
    Jeżeli w ubiegłym roku nie było przekroczeń mocy zamówionej i w obiektach nie zostały zamontowane jakiś nowe „prądożercze” urządzenia, to najlepiej zostaw to po staremu, czyli nie zgłaszaj żadnych zmian.
    Bez doświadczenia w tym zakresie, łatwo wpaść w pułapkę, próbując pomóc komuś w obniżeniu wartości zamówionej mocy.
    Jeżeli uważasz, że dla potrzeb piekarni wystarczy moc, dla której zabezpieczenie przedlicznikowe nie przekracza wartości 63A, wtedy można w ogóle zrezygnować z zamawiania mocy.
    Aby dokładniej zapoznać się z problemem poczytaj dokładnie taryfę energii elektrycznej, wtedy zrozumiesz całą istotę sprawy.
    Bez tej znajomości nasze podpowiedzi nic Ci nie pomogą.
  • Poziom 12  
    Moc:
    P =W\T
    P – moc
    W – praca
    t – czas
    taki wzór zastosować?
    i w jakich jednostkach liczyć KW czy w W i czas w god. czy w sekundach

Dodano po 41 [minuty]:

a czy nowe liczniki elektroniczne nie pokazują mocy?
  • Poziom 26  
    Witaj "grepyras"
    grepyras napisał:
    witam od miesiąca jestem elektrykiem i mam pod sobą sieć sklepów i piekarnie.Dziś przyszło takie pismo od operatora energii.Proszę o pomoc co mam zrobić jak to się je. Czy to chodzi tylko o zużycie roczne energii by zaplanować? Jak obliczyć moc bierną?

Moc czynna , moc bierna , moc pozorna , to są różne zagadnienia .
    Zwykłym miernikiem mierząc napięcie i prąd pobierany przez odbiornik możesz obliczyć moc pozorną "P" , czyli sumę geometryczną mocy biernej "P" i mocy czynnej "P" .

Licznik energii elektrycznej mierzy pobraną energię czynną "W"

Praca czynna to (KWh) moc pomnożona przez czas . Licznik mierzy pracę.
    To podstawy elektrotechniki lub jak wolisz fizyki .

Na każdym odbiorniku jest tabliczka znamionowa mówiąca o jago mocy , a w przypadku urządzeń pobierających moc pozorną ( sumę mocy czynnej i biernej ) jest wymieniony współczynnik "cosinus fi" i to tu jest mowa o mocy pozornej
    Trzeba zagłębić się w podstawy prądu przemiennego. Istnieją mierniki do pomiaru wyżej wymienionych parametrów. :)
    Przeliczanie jednostek to matematyka podstawową jednostką pracy prądu jest Wato sekunda a pochodną kilo wato godzina
    P= U*I

W=U*I*T

W -praca
    P - moc
    U- napięcie
    I - prąd
    T- czas
    To wszystko dotyczy wszystkich rodzajów pracy i mocy.
    http://fizyka.biz/prad_4.html
    http://slownik.cire.pl/?id=381
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Pr%C4%85d_elektryczny
    :)