Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikser Mikrofonowy, AKAI MM-77, jakie zasilanie?

Amper_3 11 Gru 2007 19:01 951 2
  • #1 11 Gru 2007 19:01
    Amper_3
    Poziom 14  

Witam
    Wpadł mi w ręce Mikser Mikrofony, model jak w temacie. Problem polega na, iż owy sprzęt nie działa.
    Po wstępnej analizie ustaliłem, że poszedł transformator. I tu pojawił się problem, gdyż odczytując jego oznakowanie nie udało mi się znaleźć żadnych informacji.
    Moje pytanie brzmi, jakie powinno być zasilanie tego sprzętu. Podejrzewam, że to będzie 12V, ale nie chcę nic podpinać w ciemno.

Zdjęcia : http://net.azartsat.pl/Amper3/MM-77.htm

0 2
  • #2 09 Sty 2008 18:09
    Amper_3
    Poziom 14  

Witajcie szanowni koledzy. Szkoda, że nikt nie był w stanie mi pomóc. Nie mniej jednak ja podzielę się z wami moimi spostrzeżeniami. Nabyłem "nowy" transformator i zacząłem próby. Przy napięciu symetrycznym +- 12V. Układ działał bardzo dobrze. Niestety byłem pazerny i zdjąłem rezystory podając mu pełne (stabilizowane) +-15V. Układy się popaliły. Jakaś hinszczyzna i nie wiem, czy nabędą nowe, całe szczęście że poszedł jedynie układ wzmacniający, jakoś sobie z tym poradzę. Tak więc uznajmy, że +- 12V. Jest oczekiwanym napięciem pracy dla tego urządzenia.
    Pozdrawiam

0
  • #3 15 Sty 2008 14:00
    montertb
    Poziom 22  

To trafo daje niesymetryczne napięcie chyba... ma tylko dwa przewody od uzwojenia wtórnego...?

Zobacz na jakie napięcie są kondensatory w zasilaczu. Na pewno 12V nic nie uszkodzi, mozna było próbować.

Inna sprawa ze te trafa często mają pod plastikiem bezpiecznik na uzwojeniu pierwotnym, często sie on pali, ale można go zewrzeć/podmienić i naprawić urządzenie.

0
  Szukaj w 5mln produktów