Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy istnieje przejściówka z eurozłącza na s-video?

Piżol 11 Dec 2007 21:03 1686 8
    Piżol
    Level 14  
    Tak jak w temacie. Szukałem i znajdowałem tylko przejściówki z s-video na eurozłącze. Inni wypowiadali się, że takiego czegoś nie da się zrobić a jeszcze inni mówili, że obraz będzie wtedy czarno-biały. Znalazłem też na allegro http://allegro.pl/item282154955_adapter_euro_3_x_chinch_s_video_dwukierunkowy.html
    pisze tam, że ta przejściówka jest dwukierunkowa. I teraz jest pytanie co wy o tym sądzicie?
    rafalkosc
    Level 13  
    Jak na mój gust, powinno jak najbardzoej działać, choć nie testowałem takich przejściówek.

Zobacz, jakie sygnały występują w obu złączach: http://serwis-tv.com/scart.html
    Jak widać, da się połączyć, żeby to działało. A to 11zł to chyba nie jest taka straszna cena, poza tym w każdym sklepie elektronicznym i rtv powinieneś znaleść taką przejściówkę, więc nie wiem, czy opłaca się brać ją Tobie z Allegro.

Pozdrawiam
    Piżol
    Level 14  
    Zależy gdzie się pytasz bo większość sprzedających nieraz nie wie o co chodzi
    mirex
    Level 43  
    Piżol wrote:
    Zależy gdzie się pytasz bo większość sprzedających nieraz nie wie o co chodzi

Żartujesz, prawda?

Wracając do tematu. Generalnie nie jest możliwe, bez dodatkowego konwertera, zrobienie z wyjść eurozłącza sygnału s-video. Takim typowym jest AD725.
    Przepraszam, jest możliwe - jeśli się ktoś uprze - tylko jak się to będzie przekładało na jakość obrazu to inna sprawa.

Tym niemniej istnieją takie kable ponieważ:
    - istnieją na przykład telewizory, które w menu mają możliwość zmiany opcji ze scart na s-video i wówczas na wyjściach eurozłącza TV pojawiają się sygnały chrominancji /pin15/ i luminanacji /pin20/.
    mowek
    Level 11  
    Witam

Zgadzam sie z "mirex" kabel S-video na euro nie istnieje.
    Można znaleźć euro na czinch i na D-SUB (sporadycznie) ale nie na S-video.
    Całkiem inne standardy sygnałów na wyjściach.
    Piżol
    Level 14  
    Hmmm czyli jednak to co jest na tej aukcji allegro to jedna wielka lipa? Ja nie chciałem tego podpinać do telewizora tylko do magnetowidu:) Chciałem sobie poprzegrywać kasety vhs do komputera. Teraz korzystam z przejściówki euro na czincz ale jakość obrazu nie jest zadowalająca. A niestety jeszcze nie spotkałem się z magnetowidem który by miał wyjście s-video.
    mirex
    Level 43  
    Piżol wrote:
    Hmmm czyli jednak to co jest na tej aukcji allegro to jedna wielka lipa?

Tak, lipa totalna. Zadziała, owszem, przy połączeniu np: video-Tv dzięki sztucznemu wydzieleniu chrominancji ale do komputera absolutnie się nie nadaje. Z reguły jakość nagranego materiału jest gorsza niż przy wykorzystaniu wejścia cinch, czyli composite.

Może to ci coś pomoże?
    http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/articlear_42676.html

Jest i wiele innych propozycji. Po prosto GOOGLE.
    Tomcio ze zBrus
    Level 15  
    Zrobiłem przewód S-Video i wtyk RCA
    Na początku miałem obraz czarnobiały, ale po dołączeniu pojemności 47p udało się osiągnąć obraz kolorowy. Wiadomo że jakość nie jest rewelacyja bo telewizor posiada rozdzielczość 640x480 ale do filmów oglądania w szerszym gronie się nadaje.
    Do chrominancji jeden koniec kondensatora, a do luminancji drugi. Z któregoś z tych pinów otrzymujemy pseudo composite
    pozdrawiam
    Piżol
    Level 14  
    Właśnie sobie kupiłem ten adapter. I miło mnie zaskoczyło bo obraz z tego eurozłącza jest kolorowy, jedyny problem to czarna kratka na obrazie(przeważnie na twarzach ludzi). Czy po podłączeniu tego kondensatora 470pf co kolega wyżej opisywał da się usunąć to smużenie?