Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkretarka na siec zamiast akumulatora

Master_one 11 Gru 2007 21:03 1467 5
  • #1 11 Gru 2007 21:03
    Master_one
    Poziom 12  

Witam posiadam wkrętarke bez baterii i ładowarki i chciałem ja przerobic tak aby działała po podłączeniu do sieci. Chciałbym to zrobic po przez podłączenie wkrętarki do zasilacza komputerowego.Prosze o opinie czy jest to mozliwe i jezeli tak to prosił bym o instrukcje.Jako ze wkrętarka miała isc do smietnika prosze nie pisac o kupowaniu przetworników lub inny narzedzi do zmiany napiecia gdzyz mi sie to nie opłaca.Wszelkie dane wkretarki i zasilacza sa na zdjeciach.

0 5
  • #2 11 Gru 2007 23:09
    zdanek15
    Poziom 26  

na zasilaczu z kompa to raczej zapomnij bo one 12 wolt maja słabiutkie i sie będzie wylączał aż do spalenia. Ale chodzi to idealnie pod jakimkolwiek większym prostownikiem do ładowania akumulatorów , trafem z prostownikiem ale trafo to min 250 wat i wreszcie najfajniej:akumulator z UPS-a doładowywany czymkolwiek.ćwiczyłem cuda z wiertarką BOSCHA i w końcu stwierdziłem że ideał to kupić nową do normalnej eksploatacji a tamtą wyposażyć w dlugi kabel zakończony wtyczką do zapalniczki od auta.Nagle masz sprzęt polowy z niekończącym się aku!!!!!!!!

0
  • #3 11 Gru 2007 23:20
    adams987
    Poziom 35  

W tym zasilaczu musiałbyś dołożyć diodę zenera np.2,7V do obwodu regulującego napięcie wyjściowe +5V i na wyjściu tym miałbyś około 7,7V a obciążalność ponad 15A. Ewentualnie jeszcze wymienić kondensatory 10V na 16V.

0
  • #4 11 Gru 2007 23:22
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Żadna dioda raczej nie wytrzyma takich warunków pracy. Zresztą nie potrzeba. Wkrętarka poradzi sobie z zasilaniem 12V.

0
  • #5 11 Gru 2007 23:32
    adams987
    Poziom 35  

Wkrętarka raczej poradzi sobie, ale zasilacz ma wydajność 4,2A na linii +12V, a to może być za mało gdzy wirnik np. zostanie unieruchomiony.
    Diodę zenera w obwód regulacji (stabilizacji) napięcia +5V by je podnieść na 7,7V i korzystać z linii +5V a z diodą +7,7V o wydajności prądowej 16A.

0
  • #6 12 Gru 2007 02:38
    zdanek15
    Poziom 26  

Przy tym rozwiązaniu/zakładam że ten przycisk to regulator obrotów/nie ma sensu redukowanie napięcia .I tak sie to kiedyś spali a przypuszczam że jeszcze sto tysięcy usług przyniesie.Podobno najdłużej żyją prowizorki:D

0