Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wieża Daewoo AMI550 niski poziom sygnału m.cz

04 Sty 2002 11:16 3460 2
  • Poziom 19  
    Po wymianie głowicy laserowej (w miejsce KSS210 wstawiłem KSS210B-akurat taką miałem)odtwarzacz działa (RF ok.1,2V).Problem jednak w tym ,że odtwarzanie jest ciche(tuner działa z prawidłową głośnością).Sygnał mcz.z odtwarzacza ma zbyt mały poziom tj.ok.4-5mV.Napięcia stałe na obu wyjściach układu BH3561AF wynoszą po ok 180mV,co wydaje mi się podejrzane.Wejścia wyciszania(mute nie są podłączone na płycie)Nie bardzo wiem co robić dalej, może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem,to proszę o pomoc .Dzięki kejz. PS.Jest to wieża Daewoo.

[ Ta wiadomość została zmieniona przez: kejz dnia 2002-01-05 11:14 ]
  • Poziom 12  
    Najprawdopodobnie nie wiesz czy przed wymianą lasera głośność była o.k. ?
    Musisz prześledzić sygnał z odtwarzacza CD począwszy od przetwornika c/a . Czy nie ma ta wierza jakiś przełączników elektronicznych sygnału ?
  • Poziom 19  
    Przed wymianą głowicy głośność byla na tym samym poziomie-podejrzewam ten scalak gdyż wewnątrz zawiera m.in.po dwa wzmacniacze operacyjne szeregowo przy czym po pierwszym wzmacniaczu napięcie wyprowadzone na nóżkach ma dużo większą wartość-tak dzieje się w obu kanałach.Mam schemat wewnętrzny tego scalaka ,a blokady elektroniczne nie są aktywne (nożki nie podłączone na płycie głownej)Jak zdobędę ten scalak to dam znać na forum dzięki kejz.