Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie żarówki H4 BlueVision Philips czy NIGHTGUIDE?

26 Mar 2011 09:10 96195 106
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
    GSMUnlock
    Spec od GSM
    Osobiście podoba mi się barwa swiatła Philips Blue Vision i byłyby super, ale cena jest nieco przesadzona. Ostatnio kupiłem Osram Cool Blue i różnicy w barwie swiatła nie widać, lampa daje sie ustawić prawidłowo, oświetla dobrze, a cena o jakies 30% mniejsza.

Miałem jeszcze BOSCH niebieskie, też godne polecenia i cena nie jest przesadzona.
    akkilles
    Poziom 9  
    Philips Blue Vision - ladnie swicą, ale niezbyt trwałe były u mnie
    skaktus
    Poziom 37  
    Ja się zastanawiam po co wam BlueVision, jak barwa nawet nie "leżała" choćby koło xenona 4300. Ten cały BlueVision daje niewielką poprawę, ale jest dużo gorzej w deszczu.

Chyba lepiej jechać w nocy, mieć przed sobą mokrą drogę oświetloną światłem biało żółtym, niż ledwo widoczne nieco bielsze światło...
    zubrstw
    Poziom 19  
    odświeżę temat gdyż waham się pomiędzy H1 TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA +90%
    a H1 - OSRAM NIGHT BREAKER PLUS cena tungsram to ok 11zł szt. natomiast osram kosztuję ok. 24zł szt. które będą lepsze? Klosze są w dobrym stanie ale mają swoje lata:) samochód to laguna 1ph1, wcześniej jeździłem na H1 - OSRAM NIGHT BREAKER PLUS ale nie byłem z nich zadowolony postanowiłem poprawić jakość i właśnie podczas przeróbek tzn. czyszczeniu kloszy, ustawianiu odbłyśników uszkodziły sie żarówki, założyłem zwykłe żarówki takie po 7zł i różnica jest ogromna widoczność wydłużyła się o ok. 40m a więc wina to była źle ustawionych kloszy a nie żarówek. Chcę jeszcze polepszyć widoczność dlatego pytam które wybrać osram czy tungsram?
  • Relpol przekaźniki
    skaktus
    Poziom 37  
    Tungsram świeci tak samo jak Osram. Miałem jedno i drugie i nie ma różnicy.

Mam nadzieje że napięcie masz prawidłowe na żarówkach.
    zubrstw
    Poziom 19  
    Co do napięcia nie jestem pewien mogę zmierzyć ale dopiero w sobotę a jakie powinno być napięcie? Wydaje mi się że jest ok bo dopóki nie poprawiałem i nie ruszałem ich to świeciły
    skaktus
    Poziom 37  
    Aby żarówka osiągnęła 100% swojej wydajności, napięcie na stykach żarówki w trakcie pracy silnika musi wynosić 13,2 V minimum.

Przy napięciu np 12V żarówka świeci słabiej o przynajmniej 30%
    zubrstw
    Poziom 19  
    I tu jest problem zmieniłem na tungsram +90% zmierzyłem napięcie i wyszło mi tak:
    lewa: mijania 11.75V drogowe: 11.87V
    prawa: mijania 11.55V drogowe 11.15V
    akumulator 13,97V
    Oczywiście pomiar dokonywany przy zapalonym silniku.
    skaktus
    Poziom 37  
    No to wiele się nie spodziewaj po świeceniu.

U mnie na akumulatorze mam 14,3 natomiast na żarówkach miałem 11.6 Po założeniu przekaźników napięcie wzrosło do 13.89 V i efekt jest genialny - dystans oświetlenia wysłużył się o ponad 50%, do tego dużo więcej światla i jego barwa jest bardziej "jasna".

Oczywiście powoduje to szybsze padanie żarówek, dlatego polecam światła dzienne, lub sterownik PWM który do jazdy w dzień obniży jasność żarówek do powiedzmy 40%.
    zubrstw
    Poziom 19  
    w takim razie zacznę od założenia przekaźnika, jaki przekaźnik kupić i co podpiąć na poszczególne piny tego przekaźnika
    skaktus
    Poziom 37  
    Zależy jaką wersję robisz. Ja mam po jednym przekaźniku na lampę czyli w sumie 4 przekaźniki. Całość ma działać tak, że włączając światła, przekaźnik ma zwierać styki i puszczać prąd bezpośrednio z akumulatora.

Schematu ci nie napiszę - jest to najprostsze co można zrobić. Jeśli nie czujesz się z tym na siłach, skocz do kogoś kto ma doświadczenie lub poszukaj na google - jest dużo tematów o tym.
    domellus
    Poziom 29  
    Oznaczenia 86 i 85 sterowanie przekaźnika, 30 zasilanie, 87 wyjscie na żarówki. To tak w skrócie, dokładniej znajdziesz tak jak napisał kol. skaktus na elektrodzie wystarczy poszukać :)
    zubrstw
    Poziom 19  
    czyli dokładnie tak jak na halogeny. a czy da się zrobić tak żeby nie było dodatkowego włącznika świateł, chodzi mi o to żeby było tak jak do tej pory czyli włączam światełka i świecą.
    skaktus
    Poziom 37  
    Te przekaźniki wpinasz w oryginalną instalację i włączasz oryginalnym przełącznikiem.

Po prostu włączając oryginalnie światła tym razem włączasz przekaźniki. Przekaźnik z kolei kieruje prąd z akumulatora na żarówki.

Poszukaj opisów na WWW - wtedy zrozumiesz dokładnie co i jak.
    zubrstw
    Poziom 19  
    mniej więcej rozumiem, robiłem instalacje halogenów więc i z tym sobie poradzę.
    maanii
    Poziom 9  
    polecam H4 BlueVision Philips sam miałem i byłem zadowolony
    skaktus
    Poziom 37  
    maanii napisał:
    polecam H4 BlueVision Philips sam miałem i byłem zadowolony

Gdyby te żarówki były tańsze o 50% to jeszcze można by o nich podyskutować. W testach wcale nie są super lepsze od innych podobnych produktów. Do tego ilość światła jest w średniej stawce. Jak by tego było mało, ze względu na zabarwienie, światło z tych żarówek gubi się na drodze w deszczu.

Ja zamiast dawać kasę na Philipsa, wydaję 50% mniej na Tungsrama i otrzymuję to samo. Nie mówiąc już o serii X-Treme Philipsa - cena około 110 zł za komplet żarówek H1 (sklep moto w moim mieście) gdzie za komplet Tungsramów +90% płacę jakieś 18 zł...Efekt i skuteczność żarówek identyczna.
    maanii
    Poziom 9  
    nie wiem czemu jak kupiłem lepsze żarówki i włożyłem do swojego rovera 416 spaliły się w szybkim czasie,
    na obecną chwilę mam wsadzone zwykłe za 15-20 zł i wszystko jest w najlepszym porządku.

Nie mówię tu że świecą rewelacyjnie, ale jak mam wydać 100zł na lepsze żarówki (jak zrobiłem to ostatnio) i mają mi się spalić w krótkim okresie to wole te tańsze.

Z drugiej strony, jakbym w większości jeździł nocą to pewnie pomyślałbym o czymś lepszym.
    zubrstw
    Poziom 19  
    żarówki które dają więcej światła przepalają się szybciej, ponieważ i tak mają tylko 55W a światło 2 krotnie większe, co za tym idzie emitują więcej ciepła i szybciej się przepalają to normalne.
    skaktus
    Poziom 37  
    Nie mają dwa razy więcej światła, to mit. Żarówka ma określone normami maksymalną ilość światła i o ile dobrze wiem to 1550 lumenów przy 13.2V. Żarówka typu +90% osiąga prawie 1550 lumenów gdzie zwykłe około 1300. Te +90% to "centralnie ważona ilość światła" czyli wystarczy że żarówka w jednym jedynym punkcie wielkości główki szpilki da 90% więcej światła a producent już całą nazywa +90%.

Takowe żarówki palą sięszybciej - 2 - 6 miechów to norma.
    zubrstw
    Poziom 19  
    Tak czy inaczej dają dużo więcej światła niż zwykłe i jest to zauważalne w nocy. wcześniejsze osramy night braker wytrzymały mi ok 9msc.
    skaktus
    Poziom 37  
    Teraz wyobraź sobie jak by ci świeciły te osramy przy prawidłowym napięciu...
    vipvip
    Poziom 10  
    Witam
    postanowiłem dołączyć do tematu ponieważ także zamierz coś poprawić w oświetleniu swojej astry na początek chciałem zakupić lepsze żarówki (jeszcze się waham)
    osram-night-breaker-plus-90 ponieważ czasami zdarza mi się jeździć w nocy a jak jeszcze popada to dopiero tragedia, ale po przeczytaniu Waszych postów zmieniłem strategię a więc na początek zainwestowałem w światła dzienne aby poprawić żywotność żarówek (tych droższych co mam w planie zakupić oczywiście) następnie w sobotę zrobię sobie pomiar napięcia na swoich starych żarówkach jeśli wyjdzie źle to zamontuję przekaźniki mam nadzieję że wydłuży to żywotność żarówek osram-night-breaker-plus-90, po wszystkim opiszę moje spostrzeżenia mam tylko nadzieję że się nie rozczaruję
    aaaa zapomniałem dodać jeszcze link z testem żarówek
    http://www.fakt.pl/Nic-nie-widzisz-Test-zarow...ajlepiej-oswietla-droge,artykuly,58186,1.html
    wynika z niego że żarówka skuteczna jest wtedy gdy mamy dobry reflektor i instalację elektryczną
    kaczart
    Poziom 14  
    wklejam zdjęcie z testu, który przeprowadzałem u siebie , to samo auto, te same lampy, tylko rok czasu różnicy

raz nowe żarowki bluevision, a drugi raz nightbreaker

zdjęcie specjalnie podkręcone żeby było widać zasięg

bluevision ma bielsze światło

Jakie żarówki H4 BlueVision Philips czy NIGHTGUIDE?
    chojinka
    Poziom 27  
    H4 carefour z carefour mają jakość philipsa a cenę styarsznie śmieszną. miałem, używałem i przez 2 lata żadna nie padła. W auto świat w teście miały osiągi philipsa!
    vipvip
    Poziom 10  
    Witam ponownie
    miałem troszkę czasu więc sprawdziłem sobie napięcie na żarówkach przy włączonym silniku - wynik 13.1 więc chyba Ok teraz zastanawiam się nad zakupem żarówek a głównie chodzi mi o to aby świeciły ładnym biały światłem w szczególności w deszczowe noce
    może coś poradzicie jakie kupić ??
    Pozdrawiam
    chojinka
    Poziom 27  
    vipvip napisał:
    Witam ponownie
    miałem troszkę czasu więc sprawdziłem sobie napięcie na żarówkach przy włączonym silniku - wynik 13.1 więc chyba Ok teraz zastanawiam się nad zakupem żarówek a głównie chodzi mi o to aby świeciły ładnym biały światłem w szczególności w deszczowe noce
    może coś poradzicie jakie kupić ??
    Pozdrawiam

Popatrz wyrzej...
    vipvip
    Poziom 10  
    czyli co polecasz H4 carefour z carefour ??
    chojinka
    Poziom 27  
    Dokładnie TAK - używam ich i jestem super zadowolony. Świetne światło i super wytrzymałość za grosze!
    Żarówki H4 "CAREFOUR" w żółtym opakowaniu kupisz w sklepie carefour